Białka Tatrzańska: kamera na stoku Kotelnica

Kotelnica - Białka Tatrzańska

Zobacz aktualny obraz z kameryKotelnica

Białka Tatrzańska: Kotelnica - dolna stacjaBiałka Tatrzańska: Kaniówka - górna stacja

Kotelnica w Białce Tatrzańskiej

Kotelnica jest największym i bez wątpienia najciekawszym terenem narciarskim w Białce Tatrzańskiej. W granicach ośrodka funkcjonuje 10 wyciągów narciarskich, które obsługują ponad 10 kilometrów tras zjazdowych. U podnóża Kotelnicy, w niewielkiej odległości od parkingów, usytuowane są dwie dolne stacje kolejek krzesełkowych. Najstarsza i jednocześnie najdłuższa kolejka wyposażona jest w 3-osobowe kanapy, a równolegle do niej stojąca, nowoczesna kolejka krzesełkowa wyposażona została w sześcioosobowe krzesełka. Wspomaga ona wysłużoną już „trójkę”. Od górnych stacji wcześniej wspomnianych kolejek narciarze mają do wyboru kilka wariantów zjazdów, które wiodą wzdłuż nich. Wszystkie trasy oznaczone są kolorem niebieskim. Doświadczeni narciarze, po wjechaniu na szczyt Kotelnicy mogą wybierać pomiędzy 4 trasami czerwonymi o długości od 650 do 1070 metrów. Kotelnica należy do największych kompleksów narciarskich w Polsce. Ośrodek dynamicznie się rozwija, dzięki czemu jest niezwykle atrakcyjnym miejscem. Większość z tras narciarskich jest oświetlona, sztucznie naśnieżana oraz oczywiście ubijana ratrakiem.

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska to jeden z najpopularniejszych kompleksów narciarskich w Polsce. Urozmaicone trasy narciarskie, doskonała infrastruktura narciarska i łagodne stoki zachęcają do całodziennego szusowania na nartach. Kotelnica zajmuje najbardziej na północ wysuniętą część terenów narciarskich w Białce Tatrzańskiej, rozciągających się na wschodnich zboczach Kotelnicy wznoszącej się na wysokość 917 m n.p.m.

2015.12.09. - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej

Kotelnica w Białce Tatrzańskiej Kotelnica w Białce Tatrzańskiej zdjęcie nr 2

Oprócz bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury narciarskiej, stacja dysponuje własnymi, i bezpłatnymi parkingami, które mogą pomieści około 200 samochodów i kilka autokarów. Przy górnych, jak i dolnych stacjach głównych wyciągów znajdują się punkty gastronomiczne i toalety. Ponadto w obrębie stacji funkcjonuje także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarska.

Obraz z kamery pochodzi ze strony bialkatatrzanska.pl