Białka Tatrzańska: kamera na stoku Kotelnica - dolna stacja

Kotelnica - dolna stacja - Białka Tatrzańska

Kotelnica - dolna stacja

Białka Tatrzańska: Kotelnica - górna stacjaBiałka Tatrzańska: Kotelnica

Kotelnica - dolna stacja w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska jest miejscem, które warto odwiedzić o każdej porze roku, jednak najwięcej turystów przyjeżdża tutaj zimą. Białka Tatrzańska to prawdziwe centrum narciarstwa przyciągające miłośników szaleństwa na białym puchu z całej Polski. I choć białczańskim kompleksom narciarskim daleko do alpejskich kurortów, to podążają właściwą ścieżką. Praktycznie każdego roku pojawiają się tutaj nowe wyciągi lub trasy, a już od kilku lat w Białce funkcjonuje także wspólny karnet, który jest ogromny udogodnieniem dla turystów. Ponadto w obrębie największych stacji, z myślą o najmłodszych, powstało także wiele atrakcji co sprawia, że Białka Tatrzańska jest istnym rajem dla rodzin z mniejszymi dziećmi. Kotelnica Białczańska dysponuje największym terenem zjazdowym w Białce Tatrzańskiej. Ponad 10 kilometrów tras obsługiwanych jest przez kilka wyciągów orczykowych, talerzykowych i aż pięć wyciągów krzesełkowych. Praktycznie wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane.

Nie ulega wątpliwości, że Białka Tatrzańska to wspaniałe miejsce wypoczynku nie tylko dla całej rodziny, ale także grup znajomych, zakochanych par i zorganizowanych kolonii. Urozmaicony krajobraz, niezapomniane widoki roztaczające się z okolicznych szczytów na Tatry, zachęcają do wyruszenia na liczne szlaki piesze i rowerowe latem, natomiast zimą stanowią ciekawą propozycję dla miłośników narciarstwa biegowego.

2015.12.09. - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej

Kotelnica - dolna stacja w Białce Tatrzańskiej Kotelnica - dolna stacja w Białce Tatrzańskiej zdjęcie nr 2

Biała Tatrzańska w dużej mierze zachowała swą kulturę i tradycje góralskie, co widoczne jest tutaj prawie na każdym kroku. Niemniej jednak architektura góralska w wielu miejscach zaburzona jest przez wielkoformatowe reklamy, które skutecznie ujmują uroku góralskim budowlom. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że w Białce Tatrzańskiej mamy szansę jeszcze odnaleźć klimatyczne karczmy, usłyszeć swoistą, góralską gwarę, czy też zobaczyć oryginalne stroje góralskie i porozsiewane bacówki.

Obraz z kamery pochodzi ze strony bialkatatrzanska.pl