Wisła: kamera na stoku Soszów dolna stacja

Soszów dolna stacja - Wisła

Soszów dolna stacja

Wisła: Soszów trasa nr 1Wisła: Soszów stacja pośredniaZobacz obraz online z kamery

Soszów dolna stacja w Wiśle

Obiektyw kamery zamontowany został tuż opodal dolnej stacji czteroosobowej kolejki krzesełkowej w Stacji Narciarskiej Soszów położonej przy ulicy Cieślarów 30, w dzielnicy, a właściwie na osiedlu Wisły – Jaworniki, leżącym w dolinie potoku Jawornik. Na zdjęciach z kamery widoczna jest dolna część trasy numer 1.

Trasa numer 1 oznaczona jest kolorem czerwonym i jest to najtrudniejsza trasa zjazdowa w stacji narciarskiej Soszów (nie wliczając 200-metrowego odcinka oznaczonego kolorem czarnym). Rozpoczyna się przy górnej stacji kolejki krzesełkowej (przy stacji pośredniej) i wiedzie bezpośrednio wzdłuż niej. Długość trasy wynosi około 900 metrów. W górnej części jest stosunkowo łagodna, lecz niżej, jak widać na powyższych zdjęciach z kamery, kończy się dość stromo. Tuż przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej usytuowany jest niewielki punkt gastronomiczny Bistro Suflera (drugi punkt tej samej restauracji usytuowany jest przy górnej stacji kolejki), serwujący lokalne specjały oraz dania typu fast food.

Pierwsze wyciągi na zboczach Soszowa Wielkiego, wznoszącego się na 886 m n.p.m., pojawiły się już w połowie lat 80. To właśnie tutaj wybudowany został, pierwszy w Polsce, wyciąg z załamaną pod kątem trasą, który sprawił, że Soszów w mgnieniu oka stał się najpopularniejszą stacją narciarską w regionie. Ówcześnie Soszów uważany był za jedną z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Polsce. Z biegiem czasu na zboczach Soszowa pojawiły się kolejne wyciągi, a jako pierwsza oświetlona została trasa nr 1. Kolejnym, bardzo ważnym momentem w historii stacji narciarskiej Soszów, była budowa czteroosobowej kolejki krzesełkowej (drugiej w Beskidzie Śląskim). Kolej stanęła w 2008 roku, i jeszcze w tym samym roku przewiozła pierwszych narciarzy.

2016.01.04 - Przykładowy obraz z kamery Soszów dolnej stacji w Wiśle

Soszów dolna stacja w Wiśle Soszów dolna stacja w Wiśle zdjęcie nr 2

Obecnie nie ulega wątpliwości, że stacja narciarska Soszów to bardzo ciekawie zorganizowany teren narciarski dysponujący zróżnicowanymi trasami. Dodatkową zaletą jest to, że zazwyczaj panują tutaj świetne warunki śniegowe, które umożliwiają jazdę nawet do początku kwietnia. A nowoczesna infrastruktura świetnie współgra z doskonale przygotowanymi trasami.

Obraz z kamery pochodzi ze strony soszow.pl