Rzyki: kamera na stoku Czarny Groń - górna stacja

Czarny Groń - górna stacja - Rzyki

Rzyki: Czarny Groń - dolna stacjaBukowina Tatrzańska: Rusiń-Ski Porsche Bartholet

Czarny Groń - górna stacja w Rzykach

Rzyki to dość popularna miejscowość, która odwiedzana jest chętnie przez turystów. Wspaniałe walory naturalne, wszechobecna cisza i spokój oraz stosunkowo niewielkie zatłoczenie sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla osób pragnących wypocząć z dala od miejskiego zgiełku. Ogromnym atutem wsi jest funkcjonujący tutaj Całoroczny Ośrodek Wypoczynkowy „Czarny Groń”, zapewniający szereg możliwości spędzania wolnego czasu. Zimą miłośnicy białego szaleństwa na śniegu mają do dyspozycji ponad 1.5 kilometrów tras zjazdowych, które obsługiwane są przez trzy wyciągi. Ośrodek nie należy do największych, lecz w połączeniu z innymi atrakcjami np. lodowisko, stanowić może ciekawy pomysł na weekendowy urlop.

Rzyki to wieś położona w województwie małopolskim, leżąca opodal Andrychowa i Wadowic, u podnóża popularnego szczytu Leskowca. Pierwsze wzmianki na temat wsi w historycznych podaniach pojawiają się w XVI wieku, a dokładniej w 1560 roku. Rzyki rozciągają się na stokach Beskidu Małego, w dolinie potoku Rzyczanka.

Tereny zjazdowe należące do Całorocznego Ośrodka Wypoczynkowego „Czarny Groń” położone są w dość znaczącej odległości od głównego kompleksu hotelowego, lecz nie powinno to stanowić większego problemu, gdyż z dużą częstotliwością kursują darmowe busy dowożące narciarzy do dolnej stacji kolejki krzesełkowej z osiedla „Praciaki”, w którym usytuowany jest kompleks hotelowy.

2015.12.09. - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji na stoku Czarny Groń w Rzykach

Czarny Groń - górna stacja w Rzykach Czarny Groń - górna stacja w Rzykach zdjęcie nr 2

W nadchodzącym wielkimi krokami sezonie narciarskim 2015/2016 zostanie oficjalnie otwarta nowa, czteroosobowa kolejka krzesełkowa, która zastąpiła wyciąg talerzykowy. Podobnie jak poprzedni wyciąg, kolejka wwozić będzie turystów do środkowej części polany, skąd startuje do góry kolejna, tym razem sześcioosobowa kolejka krzesełkowa. Wzdłuż pierwszej, czteroosobowej kolejki krzesełkowej biegnie długa na 700 metrów, czerwona trasa przeznaczona dla doświadczonych i średniozaawansowanych narciarzy, natomiast sześcioosobowy wyciąg obsługuję łatwą, niebieską trasę narciarską, o długości 700 metrów. W górnej części polany usytuowany jest także wyciąg orczykowy, który obsługuje 450 metrową trasę snowparku. Z myślą o najmłodszych, w dolnej części polany, tuż opodal dolnej stacji czteroosobowej kolejki krzesełkowej, wybudowany został wyciąg zaczepowy obsługujący 100-metrową trasę.

Obraz z kamery pochodzi ze strony czarnygron.pl