Rzyki: kamera na stoku Czarny Groń - dolna stacja

Czarny Groń - dolna stacja - Rzyki

Zobacz aktualny obraz z kameryCzarny Groń - dolna stacja

Kasina Wielka: Kasina Ski&Bike Park dolna stacjaRzyki: Czarny Groń - górna stacja

Czarny Groń - dolna stacja w Rzykach

Kamera, przekazująca powyższy obraz na żywo, została zamontowana w pobliżu dolnej stacji, nowej czteroosobowej kolejki krzesełkowej usytuowanej w Całorocznym Ośrodku Wypoczynkowym „Czarny Groń”, leżącym w niewielkiej wsi Rzyki, koło Andrychowa. Choć obecnie stacja nie imponuje swoją wielkością, bowiem narciarze do dyspozycji mają zaledwie cztery trasy narciarskie, to w ostatnich latach zyskała na rozgłosie. Dynamiczny rozwój ośrodka narciarskiego „Czarny Gron” został zahamowany poprzez konflikt wynikły z położonych tuż opodal obszarów objętych ochroną Natura 2000. Dopiero po pięciu latach od wybudowania kolei, 30 grudnia 2014 roku, po raz pierwszy została ona udostępniona narciarzom. Niestety konflikt z ekologami był na tyle duży, że przyszłe plany rozwoju stacji stoją pod znakiem zapytania.

Obecnie istniejąca infrastruktura narciarska może być w pełni wykorzystywana. Narciarze mają do dyspozycji dwie kolejki krzesełkowe wyposażone w czteroosobowe i sześcioosobowe kanapy, obsługujące dwie 700-metrowe trasy narciarskie (czerwona w dolnej części polany i niebieska w górnej). Ponadto narciarze mają do dyspozycji także snowpark obsługiwany przez wyciąg orczykowy usytuowany w górnej części polany, a dla dzieci przygotowany został wyciąg zaczepowy.

2015.12.09. - Przykładowy obraz z kamery w Rzykach z Czarnego Gronia

Czarny Groń - dolna stacja w Rzykach Czarny Groń - dolna stacja w Rzykach zdjęcie nr 2

Całoroczny Ośrodek Wypoczynkowy „Czarny Groń” posiada znakomicie rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. W oddalonym około kilometra od stoku osiedlu Praciaki usytuowany jest luksusowy hotel, liczne domki wakacyjne, a także imponujące zaplecze sportowo-rekreacyjne, a w tym: park linowy, symulator narciarski, sztuczny stok, kort tenisowy oraz ścianki wspinaczkowe. Bez wątpienia jest to doskonałe miejsce dla turystów wielbiących aktywny wypoczynek, lecz trzeba przyznać, że Czarny Groń nie należy tanich miejsc.

Obraz z kamery pochodzi ze strony czarnygron.pl