Poronin: kamera na stoku SucheSki u Jędrola

SucheSki u Jędrola - Poronin

Poronin: SucheSki panorama stokuSienna: Czarna Góra Bartuś

SucheSki u Jędrola koło Poronina

Kamera została zamontowana tuż opodal dolnej stacji wyciągu orczykowego „Jędrol” położonym przy Domu Wczasowym „U Jędrola”. Orczyk obsługuje stosunkowo niewielki, lecz dość przyjemny teren zjazdowy, który nadaje się doskonale do nauki jazdy na jednej lub dwóch deskach.

Widoczny na zdjęciach z kamery wyciąg orczykowy, o długości około 450 metrów, obsługuje stok o podobnej długości. Średnie nachylenie stoku wynosi około 17%. Po obu stronach wyciągu orczykowego poprowadzone zostały dwie, dość szerokie, trasy zjazdowe, które z pewnością zadowolą początkujących amatorów sportów zimowych. Obydwie trasy na całej długości są sztucznie naśnieżane oraz codziennie ubijane przez ratrak. Niestety tylko jedna z tras, widoczna na zdjęciach z kamery, jest oświetlona.

Równolegle do wyciągu orczykowego, tuż za linią drzew, za którą biegnie druga z tras obsługiwana przez wspomniany wyciąg, specjalnie z myślą o najmłodszych, stworzony został niewielki stok narciarski, obsługiwany przez 100 metrowy wyciąg orczykowy. Stok dla najmłodszych jest również ratrakowany i sztucznie naśnieżany, lecz niestety nie jest oświetlony. W obrębie stacji narciarskiej funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska oraz regionalne szałasy serwujące lokalne przysmaki.

2016.02.02. - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Jędrol w Suchem koło Poronina

SucheSki u Jędrola koło Poronina

Dom Wczasowy „U Jędrola” jest znakomicie przygotowany do podjęcia turystów o każdej porze roku. Zimą, jak już wiadomo, tuż opodal obiektu noclegowego funkcjonuje niewielki teren narciarski, natomiast latem w obrębie kompleksu do dyspozycji gości przygotowane zostaje boisko do koszykówki oraz siatkówki, a także basen zewnętrzny. Pensjonat dysponuje także całorocznym, wewnętrznym basenem oraz sauną.

Obraz z kamery pochodzi ze strony dw-jedrol.pl