Sienna: kamera na stoku Czarna Góra Bartuś

Czarna Góra Bartuś - Sienna

Zobacz aktualny obraz z kameryCzarna Góra Bartuś

Poronin: SucheSki u JędrolaSienna: Czarna Góra Kubusiowa Polana

Czarna Góra Bartuś w Siennej

Ośrodek narciarski „Czarna Góra” to leżący w Masywie Śnieżnika jeden z najnowocześniejszych kompleksów narciarskich w Polsce. Tutejsze trasy, choć faktycznie równać się z trasami alpejskim nie mogą, wytyczone zostały według najlepszych standardów. W sumie narciarze do dyspozycji mają ponad 9000 metrów tras zjazdowych, charakteryzujących się zróżnicowanym poziomem trudności. W większości trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane, a wiele z nich jest również oświetlonych. Trasy obsługiwane są przez trzy kolejki krzesełkowe oraz 8 wyciągów (w tym babylift), o długości od 74 do aż 1114 metrów.

Kamera została zamontowana przy dolnej stacji wyciągu talerzykowego „Bartuś”, o długości 370 metrów. Obsługuje on niebieskie trasy, nieco dłuższe niż sam wyciąg, wytyczone po jego obu stronach. Na zdjęciach z kamery, oprócz wspomnianego już wyciągu talerzykowego, widoczna jest także czteroosobowa kolej krzesełkowa „Efka”, o długości 380 metrów. Kanapa obsługuje niewiele dłuższy odcinek stoku, i tak jak w przypadku wyciągu „Bartuś”, po obu stronach wytyczone zostały niewiele dłuższe trasy niebieskie.

Dalej na lewo od wyciągu „Bartuś” postawione zostały jeszcze dwa kolejne wyciągi talerzykowe, które obsługują trasy doskonale nadające się do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Tuż obok znajduje się także krótki wyciąg typu baby lift.

2016.01.30. - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji wyciągu Bartuś w stacji narciarskiej Czarna Góra w Siennej

Czarna Góra Bartuś w Siennej Czarna Góra Bartuś w Siennej zdjęcie nr 2

Zaawansowani narciarze, w obrębie ośrodka, mają do dyspozycji aż pięć dość długich tras czerwonych, a także jedną trasę czarną, przeznaczoną jedynie dla wprawionych i doświadczonych miłośników sportów zimowych. Ponadto pomiędzy szczytem Czarnej Góry (1205 m n.p.m.), a szczytem Żmijowca (1153 m n.p.m.) wytyczona została trasa biegowa, która dalej wiedzie aż do Śnieżnika, wznoszącego się na wysokość 1425 metrów n.p.m.

Obraz z kamery pochodzi ze strony czarnagora.pl