Sienna: kamera na stoku Czarna Góra Kubusiowa Polana

Czarna Góra Kubusiowa Polana - Sienna

Sienna: Czarna Góra BartuśSienna: Czarna Góra panorama ośrodka

Czarna Góra Kubusiowa Polana w Siennej

Na zdjęciach z kamery widoczna jest Kubusiowa Polana, zlokalizowana pomiędzy wyciągami: „Efka”, „Bartuś”, „Jaga”, „Baba”, a kolejką krzesełkową „Babcia”, w stacji narciarskiej Czarna Góra w Siennej. Na Kubusiowej Polanie pracują instruktorzy Szkoły Narciarskiej Szus, współpracującej ze stacją narciarską Czarna Góra. Talerzyk, o długości 160-metrówy, postawiony na Kubusiowej Polance, wyposażony jest w wyciąg taśmowy. Szkoła Narciarska Szus posiada licencję Polskiego Związku Narciarskiego. W pobliżu działa także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, będąca częścią szkółki narciarskiej. W sumie na terenie stacji narciarskiej Czarna Góra działają aż trzy szkółki narciarsko-snowboardowe.

Na lewo od Polany Kubusiowej znajduje się, oddana w 2015 roku do użytku, „Villa Czarna Góra”, gotowa do podjęcia gości w 18-stu komfortowo urządzonych pokojach. Oprócz tego, w położonym opodal osiedlu „Czarna Góra”, do dyspozycji turystów przygotowanych zostało 243 apartamenty, które wykończone zostały w czterogwiazdkowym standardzie. Apartamenty podzielone są pomiędzy sześcioma budynkami. Każdy z nich wyposażony jest w saunę, salę gier, zwaną hobby oraz narciarnie.

Stacja narciarska Czarna Góra to niewątpliwie ciekawa propozycja na narty. Na miejscu, oprócz licznych tras zjazdowych, narciarze mają do dyspozycji także, najdłuższą w Polsce, zjeżdżalnię grawitacyjną, dwie rynny do snowtubingu oraz wioskę indiańską. A specjalnie z myślą o najmłodszych utworzone zostały także place zabaw oraz pokój zabaw „Śnieżynka” dla dzieci, usytuowany na samym szczycie apartamentowca Tignes.

2016.01.30. - Przykładowy obraz z kamery na Kubusiową Polanę w stacji narciarskiej Czarna Góra w Siennej

Czarna Góra Kubusiowa Polana w Siennej Czarna Góra Kubusiowa Polana w Siennej zdjęcie nr 2

Po całodziennym zjeżdżaniu na nartach, miłośnicy sportów zimowych chcący się posilić, w obrębie stacji, mają do dyspozycji kilka punktów gastronomicznych, w tym barów i restauracji, a także karczmy, serwujące ciepłe posiłki i fast foody.

Obraz z kamery pochodzi ze strony czarnagora.pl