Sienna: kamera na stoku Czarna Góra panorama ośrodka

Czarna Góra panorama ośrodka - Sienna

Sienna: Czarna Góra Kubusiowa PolanaSienna: Czarna Góra Żmija górna stacja

Czarna Góra panorama ośrodka w Siennej

Jest to jedna z ciekawszych kamer z ośrodka narciarskiego Czarna Góra w Siennej. Dzięki obrotowej kamerze możemy zobaczyć o wiele większą część stacji narciarskiej, niż przez kamerę statyczną. Zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej tuż opodal dolnej stacji głównej kolejki krzesełkowej „Babcia”, o długości 1370 metrów i różnicy poziomów 380 metrów. Z perspektywy dolnej stacji, kamera została umieszczona po lewej stronie kolejki krzesełkowej, a więc na zdjęciach widoczny jest dolny odcinek trasy „B”, z homologacją FIS.

Nartostrada „B” FIS to najdłuższa trasa w stacji narciarskiej Czarna Góra. Rozpoczyna się przy górnej stacji wspomnianej kolejki i biegnie niewielkim łukiem od jej linii, aż do jej dolnej stacji. Jest to trasa dość trudna, ze względu na duże nachylenie na samym początku. W dolnej części trasa staje się w miarę łagodna. Niemniej jednak „B” FIS polecana jest jedynie wprawionym narciarzom. Kolejka krzesełkowa „Babcia” obsługuje nie tylko najdłuższą, ale także najtrudniejszą trasę w stacji narciarskiej Czarna Góra. Trasa oznaczona sygnaturą „A”, oznaczona została kolorem czarnym, a jej długość wynosi około 1600 metrów. W dół biegnie delikatnym „zygzakiem”, przecinając dwa razy linię kolei. Trasa bezwzględnie przeznaczona jest jedynie dla wprawionych narciarzy.

Narciarze wielbiący stację narciarską Czarna Góra z pewnością będą zadowoleni z informacji, że w roku 2016 planowana jest wymiana dwuosobowej kolejki krzesełkowej „Babcia” na nowocześniejszą, kolej krzesełkową, wyposażoną w czteroosobowe, podgrzewane kanapy. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na czas oczekiwania w kolejce do nomen omen kolejki.

2016.01.30. - Przykładowy obraz z kamery na panoramę stacji narciarskiej Czarna Góra w Siennej

Czarna Góra panorama ośrodka w Siennej Czarna Góra panorama ośrodka w Siennej zdjęcie nr 2

Na szczególną uwagę zasługuje nie tylko infrastruktura narciarska, ale także turystyczna. W obrębie stacji oraz w jej najbliższej okolicy funkcjonuje kilkanaście obiektów noclegowych, obszerne parkingi, a także liczne punkty gastronomiczne, w tym karczmy, restauracje oraz bary serwujące dania typu fastfood.

Obraz z kamery pochodzi ze strony czarnagora.pl