Sienna: kamera na stoku Czarna Góra Jędruś

Czarna Góra Jędruś - Sienna

Zobacz aktualny obraz z kameryCzarna Góra Jędruś

Sienna: Czarna Góra BabciaSienna: Czarna Góra Efka

Czarna Góra Jędruś w Siennej

Stacja Narciarska Czarna Góra to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników białego szaleństwa, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Ośrodek oferuje bogaty wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Goście kompleksu Czarna Góra mają do dyspozycji kilkanaście wyciągów i tras zjazdowych, a także najdłuższą w Polsce zjeżdżalnię grawitacyjną, dwie rynny do snowtubingu, a także poletko do jazdy na sankach! Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na turystów w kompleksie narciarskim Czarna Góra, lecz o nich przeczytać będziecie mogli w kolejnych opisach.

Na pierwszym planie obrazu z kamery widoczna jest słynna zjeżdżalnia grawitacyjna, o wymownej nazwie „Czarna Żmija”. Wybudowana została w 2014 roku, a jej długość wynosi aż 950 metrów. Jest to niewątpliwie, obok urozmaiconych tras narciarskich, jedna z największych atrakcji ośrodka, z której chętnie korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Droga kolejki grawitacyjnej składa się z licznych zakrętów, trzech pętli oraz wiaduktu, który przebiega około 8 metrów ponad potokiem. Kolejka dostępna jest dla dzieci już od 8 roku życia, natomiast młodsi mogą z niej korzystać jedynie pod opieką rodziców lub pełnoletnich opiekunów. Co ważne, kolejka funkcjonuje przez cały rok, więc latem może stanowić doskonałe zastępstwo dla nart i snowboardu. Każdy wagonik wyposażony jest w hamulec, którym reguluje się prędkość.

Na zdjęciach z kamery widoczny jest także wyciąg talerzykowy „Jędruś”, o długości 180 metrów, przepustowości 600 osób na godzinę, pokonujący 35 metrów różnicy. Trasa wytyczona wzdłuż wyciągu jest łatwa i doskonale nadaje się dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki na nartach. Przy wyciągu Jędruś działa Szkółka Narciarska „Czarna Góra”.

2016.01.29. - Przykładowy obraz z kamery na zjeżdżalnię Czarna Żmija w ośrodku Czarna Góra w Siennej

Czarna Góra Jędruś w Siennej Czarna Góra Jędruś w Siennej zdjęcie nr 2

W oddali, pomiędzy drzewami, widoczna jest trasa czerwona oznaczona na mapie ośrodka „C FIS”, której długość wynosi około 1200 metrów. Trasa jest dość trudna i nadaje się raczej dla wprawionych narciarzy. Obsługiwana jest przez czteroosobową kolejkę krzesełkową, o długości 1100 metrów, która pokonuje 270 metrów różnicy poziomu.

Obraz z kamery pochodzi ze strony czarnagora.pl