Poronin: kamera na stoku SucheSki kolejka krzesełkowa

SucheSki kolejka krzesełkowa - Poronin

Zobacz aktualny obraz z kamerySucheSki kolejka krzesełkowa

Poronin: SucheSki szkółka narciarskaPoronin: SucheSki panorama stoku

SucheSki kolejka krzesełkowa koło Poronina

Kamera została zamontowana przy górnej stacji jedynej kolejki krzesełkowej w stacji narciarskiej SucheSki. Szklanym okiem kamery możemy zobaczyć nie tylko teren stacji narciarskiej, ale także malowniczą okolicę i części wsi Suche, która położona jest w odległości zaledwie 2 kilometrów od Poronina.

SucheSki to stacja narciarska o charakterze rodzinnym. Osią kompleksu jest 650-metrowa, wyposażona w czteroosobowe kanapy, kolej krzesełkowa. Jako jedyna, obsługuje stok na całej długości, i naturalnie jest najbardziej oblegana przez narciarzy. Wzdłuż kolei poprowadzonych zostało kilka tras narciarskich (wariantów), które raczej można potraktować jako propozycję zjazdu, aniżeli ściśle określone trasy. Jak widać na powyższych zdjęciach z kamery, stok w górnej części jest niesamowicie szeroki, co z pewnością wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo początkujących narciarzy. Niżej trasy stają się nieco węższe, lecz praktycznie każda z nich jest szeroka na około 40-50 metrów.

Po prawej stronie obrazu z kamery, widoczny jest wyciąg orczykowy, obsługujący niewielką cześć stoku, nadającą się doskonale dla dzieci i początkujących narciarzy. Stosunkowo niedawno, wytyczona została całkowicie nowa, czerwona trasa narciarska, która wiedzie przecinką pomiędzy drzewami. Rozpoczyna się przy wspomnianym wyciągu orczykowym, natomiast kończy przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.

2016.02.02 - Przykładowy obraz z kamery na kolej krzesełkową ośrodka SucheSki koło Poronina

SucheSki kolejka krzesełkowa koło Poronina

SucheSki to stacja o charakterze rodzinnym, która z pewnością zadowoli znakomitą większość narciarzy, nie tylko tych początkujących, ale także tych posiadających nieco większe umiejętności. Ośrodek jest nowoczesny, ciekawie i pomysłowo zagospodarowany, a tutejsze trasy są znakomicie przygotowane. Ogromnym atutem stacji jest także północna ekspozycja stoku, dzięki której przez większość dnia warunki śniegowe są tutaj znakomite. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wszystkie trasy wzdłuż wyciągów są oświetlone.

Obraz z kamery pochodzi ze strony sucheski.com