Krynica-Zdrój: kamera na stoku Jaworzyna Krynicka

Jaworzyna Krynicka - Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój: Jaworzyna Krynicka dolna stacjaJurgów: Jurgów SKI górna stacja

Jaworzyna Krynicka w Krynicy-Zdroju

Kamera, przekazująca powyższy obraz na żywo, zamontowana została przy rozwidleniu tras narciarskich usytuowanym na wysokości górnej stacji czteroosobowej kolejki krzesełkowej, mniej więcej w połowie linii kolejki gondolowej. W tym miejscu swój początek mają w sumie 4 trasy zjazdowe, trzy czerwone oraz jedna czarna. Trasa czarna oznaczona nr 5 nie jest zbyt dobrze widoczna na zdjęciach z kamery, bowiem biegnie ona tuż za linią drzew, za kolejką krzesełkową. Długość czarnej trasy wynosi około 1000 metrów, a jej średnie nachylenie 32%.

Bezpośrednio wzdłuż linii kolejki gondolowej biegnie trudna, czerwona trasa numer 6, która samodzielnie obsługiwana jest przez czteroosobową kolejkę krzesełkową. Stok w tym miejscu jest dość szeroki, lecz średnie nachylenie trasy wynosi 26% i może spowodować trudności początkującym, a nawet średniozaawansowanym narciarzom. Dalej (ruch obrotowy kamery w prawo), widoczna jest czerwona trasa zjazdowa nr 1, będąca bezpośrednim przedłużeniem niebieskiej trasy nr 3 schodzącej ze szczytu Jaworzyny Krynickiej.

Podobnie jak w przypadku trasy nr 6, trasa nr 1 jest dość trudna, lecz znacznie łatwiejsza niż jej poprzedniczka, bowiem średnie nachylenie stoku w tym miejscu wynosi 18%. Obrót kamery kończy się widokiem na trasę nr 4 i jeden z dwóch (krótszy) wyciągów orczykowych obsługujących tą trasę. Trasa nr 4 również oznaczona jest kolorem czerwonym. Jej długość wynosi około 1000 metrów, a średnie nachylenie około 26%.

2016.01.15. - Przykładowy obraz z kamery na stoku Jaworzyna Krynicka w Krynicy-Zdroju

Jaworzyna Krynicka w Krynicy-Zdroju Jaworzyna Krynicka w Krynicy-Zdroju zdjęcie nr 2

W sumie stacja narciarska Jaworzyna Krynicka oddaje narciarzom do użytku ponad 8000 metrów doskonale przygotowanych tras narciarskich, które obsługiwane są przez 11 wyciągów (8 orczyków, dwie czteroosobowe kolejki krzesełkowe i kolejkę gondolową). Jaworzyna Krynicka to doskonałe miejsce dla wprawionych narciarzy. Charakterystyczną cechą tego ośrodka jest to, że najłatwiejsze trasy narciarskie wytyczone są w okolicach szczytu (szkółka narciarska oraz ponad półkilometrowa trasa niebieska), co z kolei wymusza zjazd na dół gondolą po zakończonym szaleństwie na białym puchu.

Obraz z kamery pochodzi ze strony jaworzynakrynicka.pl