Jurgów: kamera na stoku Jurgów SKI górna stacja

Jurgów SKI górna stacja - Jurgów

Zobacz aktualny obraz z kameryJurgów SKI górna stacja

Krynica-Zdrój: Jaworzyna KrynickaJurgów: Jurgów SKI dolna stacjaObraz online z 2 kamer

Jurgów SKI górna stacja w Jurgowie

Kamera zamontowana została przy górnej stacji dłuższej kolejki krzesełkowej w stacji narciarskiej Jurgów SKI. Niestety jakość obrazu jest przerażająco niska, i raczej nie zachęca do podziwiania widoków, choć te na żywo z pewnością zaparły by dech w piersiach, bowiem Jurgów SKI należy do najpiękniej położonych stacji narciarskich w Polsce. Przy górnej stacji dłuższej kolejki krzesełkowej swój początek mają trzy trasy narciarskie, w tym najtrudniejsza – czarna. Czarna piątka biegnie praktycznie bezpośrednio wzdłuż kolejki krzesełkowej i choć początkowo jest dość łagodna, bardzo szybko staje się stroma. Kolejna trasa – trójka czerwona FIS, biegnie dość dużym łukiem od kolejki krzesełkowej, jej długość wynosi 950 metrów. Trasa jest dość trudna i przeznaczona jest jedynie dla doświadczonych narciarzy. Tutaj również swój początek ma krótka trasa niebieska łącząca górne stację kolejki krzesełkowej. Jest ona obsługiwana przez krótki wyciąg talerzykowy.

Jurgów SKI to stacja narciarska, którą polecamy głównie doświadczonym narciarzom. Początkujący miłośnicy białego szaleństwa, choć mają tutaj do dyspozycji trzy trasy niebieskie, prawdopodobnie bardzo szybko się nimi znudzą. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że Jurgów SKI to raj dla doświadczonych narciarzy, których z pewnością zadowoli fakt, iż nie spotkają na stoku wielu początkujących narciarzy.

Jak już wspomnieliśmy, oprócz ciekawych tras, ogromną zaletą stacji narciarskiej Jurgów SKI są fenomenalne widoki roztaczające się na okoliczne góry, a także stosunkowo niewielkie zatłoczenie, dzięki czemu narciarze mogą się skupić głównie na jeździe na nartach lub snowboardzie, aniżeli na przepychaniu się w kolejce do nomen omen kolejki.

2016.01.04. - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji Jurgów SKI w Jurgowie

Jurgów SKI górna stacja w Jurgowie Jurgów SKI górna stacja w Jurgowie zdjęcie nr 2

W obrębie ośrodka narciarskiego Jurgów SKI funkcjonuje serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz regionalna karczma, w której wygłodzeni narciarze mogą zjeść ciepły posiłek. Ogromnym atutem są także dość obszerne, i co bardzo ważne darmowe, parkingi. Jurgów SKI objęty jest regionalnym karnetem TatrySki, który honorowany jest także w Białce Tatrzańskiej, Kozińcu, Czarnej Górze – Litwinka i Kluszkowcach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony jurgowski.pl