Krynica-Zdrój: kamera na stoku Jaworzyna Krynicka kolej gondolowa

Jaworzyna Krynicka kolej gondolowa - Krynica-Zdrój

Zobacz aktualny obraz z kameryJaworzyna Krynicka kolej gondolowa

Krynica-Zdrój: Słotwiny ArenaKrynica-Zdrój: Jaworzyna Krynicka Żółwik

Jaworzyna Krynicka kolej gondolowa w Krynicy-Zdroju

Zdjęcia z tej kamery, przynajmniej częściowo, oddają klimat Stacji Narciarskiej Jaworzyna Krynicka i ukazują widoki, jakie możemy podziwiać podczas jazdy sześcioosobową kolejką gondolową. Kamera została zamontowana nieco poniżej szczytu Jaworzyny Krynickiej, tuż przy końcówce niebieskiej trasy nr 3.

Początki narciarstwa na Jaworzynie Krynickiej sięgają lat 80., wówczas funkcjonował na jej zboczach, tuż przy schronisku, krótki wyciąg zaczepowy, natomiast bezpośrednio ze szczytu poprowadzonych zostało kilka szlaków narciarskich. Rozkwit narciarstwa na Jaworzynie Krynickiej miał miejsce w 1997 roku. Wówczas wybudowana została nowoczesna kolejka gondolowa, i z biegiem czasu pozostała infrastruktura narciarska, a w tym dwie czteroosobowe kolejki krzesełkowe i aż 8 wyciągów orczykowych. Wszystko to razem tworzy nie tylko nowoczesny, ale i bardzo pomysłowo zagospodarowany kompleks narciarski, uznawany za jeden z najlepszych w Polsce. Kolejnym ogromnym atutem stacji są także fenomenalne widoki roztaczające się z górnych partii stoków. Przy dobrej pogodzie i doskonałej widoczności można z jednej strony dostrzec Tatry, natomiast z drugiej wierzchołki bieszczadzkich połonin.

Jaworzyna Krynicka dysponuje bogatym zapleczem narciarsko-turystycznym, które niewątpliwie podnosi standard stacji. Narciarze i turyści znajdą tu wszystko, czego mogą potrzebować, bowiem na miejscu działa wypożyczalnia i serwis sprzętu sportowego, sklep sportowy, restauracje, bary, a także luksusowy hotel i schronisko. Niestety czar wysokiego standardu stacji pryska w momencie płacenia za parking – który, chcąc nie chcąc, nijak ma się do podwyższonego standardu.

2016.01.16. - Przykładowy obraz z kamery przy kolei gondolowej na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju

Jaworzyna Krynicka kolej gondolowa w Krynicy-Zdroju Jaworzyna Krynicka kolej gondolowa w Krynicy-Zdroju zdjęcie nr 2

Jaworzyna Krynicka niewątpliwie ma aspiracje do bycia w czołówce najlepszych stacji narciarskich w Polsce. I pomimo początkowo dobrze zapowiadających się planów jej rozwoju, może się okazać, że stacja nie będzie w stanie bardziej rozwinąć swoich skrzydeł. Głównie przez to, że Beskid Sądecki został włączony do programu Natura 2000. Co prawda nie oznacza to, że nagle zamknęły się wszystkie bramy dla rozwoju stacji, niemniej jednak proces decyzyjny urzędów odpowiadających za program Natura 2000 jest długi, skomplikowany i drogi.

Obraz z kamery pochodzi ze strony jaworzynakrynicka.pl