Krynica-Zdrój: kamera na stoku Słotwiny Arena

Słotwiny Arena - Krynica-Zdrój

Zobacz aktualny obraz z kamerySłotwiny Arena

Krynica-Zdrój: Henryk-SkiKrynica-Zdrój: Jaworzyna Krynicka kolej gondolowa

Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju

Obrotowa kamera zamontowana została przy górnej stacji kolejki krzesełkowej w kompleksie narciarskim Słotwiny Arena położonym w Krynicy-Zdrój. Trasy obsługiwane przez widoczny na zdjęciach z kamery wyciąg krzesełkowy oraz orczykowy opisane zostały w opisie innej kamery. Poniżej znajdziecie krótką charakterystykę tras położonych po drugiej stronie stoku, przy których niestety nie zostały zamontowane kamery.

Po drugiej stronie doliny usytuowany jest dość długi, około 600-metrowy, wyciąg orczykowy obsługujący kilka tras narciarskich. Z perspektywy dolnej stacji, po lewej stronie, wytyczona została prawie 800-metrowa trasa czerwono-niebieska, która prawie na całej swojej długości jest dość stroma, a następnie kończy się dość dużym wypłaszczeniem. Po drugiej stronie orczyka wytyczonych zostało kilka łagodnych tras niebieskich, które po części są także łącznikami umożliwiającymi swobodne przemieszczanie się po terenie całej stacji narciarskiej bez odpinania nart.

W sumie Stacja narciarska Słotwiny Arena to dość ciekawie i pomysłowo zagospodarowany teren narciarski. W górnej części polany, na prawo od wyciągu krzesełkowego, specjalnie z myślą o miłośnikach ostrej jazdy przygotowany został snowpark, natomiast dla najmłodszych – zimowy plac zabaw usytuowany tuż opodal dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Ogromną zaletą stacji jest także jej położenie i panujący tutaj klimat, który sprawia, że śnieg utrzymuje się tu bardzo długo, a jego pokrywa umożliwia jazdę na nartach o wiele dłużej, niż w położonych opodal stacjach narciarskich. Ośrodek narciarski Słotwiny Arena objęty jest wspólnym, regionalnym karnetem BeskidSki, w którego skład wchodzi także Limanowa, Śnieżnica, Jaworki, Ryterski Raj, Kokoszka, Spytkowice i Podstolice.

2016.01.16. - Przykładowy obraz z kamery z kompleksu narciarskiego Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju

Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju zdjęcie nr 2

Natomiast do największych wad Słotwin Areny należy zaliczyć dość mały parking oraz wąską drogę dojazdową, która dodatkowo jest bardzo często zastawiona autami. Parkowanie, szczególnie podczas ferii zimowych, jest tutaj niestety bardzo uciążliwe. Dość znaczącą wadą jest też stosunkowo niewielka liczba wyciągów i ich skromna łączna przepustowość (ok. 3500 osób na godzinę), co powoduje tworzenie się zatorów przy dolnych stacjach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony slotwinyarena.pl