Krynica-Zdrój: kamera na stoku Słotwiny

Słotwiny - Krynica-Zdrój

Zobacz aktualny obraz z kamerySłotwiny

Krynica-Zdrój: Słotwiny górna stacjaKrynica-Zdrój: Henryk-Ski

Słotwiny w Krynicy-Zdroju

Na zdjęciach z kamery widoczna jest kolejka krzesełkowa będąca główną osią ośrodka Słotwiny dysponującego stosunkowo niewielkim terenem narciarskim położonym w Słotwinach, dzielnicy Krynicy-Zdrój, tuż opodal nieco większego kompleksu narciarskiego Słotwiny Arena. Kolejka krzesełkowa wyposażona została w czteroosobowe kanapy, a jej długość wynosi nieco ponad 900 metrów, natomiast różnica poziomów około 200 metrów. Z perspektywy widoku z kamery, po lewej stronie kolejki, wytyczona została w miarę łagodna, niebieska trasa, która świetnie nadaje się dla średniozaawansowanych narciarzy.

Natomiast na prawo od kolejki, po szerszej stronie stoku, wytyczone zostały kolejne dwie trasy niebieskie, będące raczej wariantami, aniżeli autonomicznymi trasami. Długość wszystkich tras wynosi około 900 metrów - każda. Kolejkę krzesełkową, o dość stosunkowo niewielkiej przepustowości ok. 1800 osób na godzinę, wspomaga wyciąg orczykowy tej samej długości.

Na prawo od wspomnianych wyciągów ustawiony został krótki, zaledwie 120-metrowy, wyciąg orczykowy, przeznaczony dla najmłodszych narciarzy. Zaś na położonej na lewo od wyciągów polanie funkcjonuje 340-metrowy wyciąg orczykowy, obsługujący bardzo łatwą trasę niebieską, która nadaje się doskonale dla początkujących miłośników sportów zimowych.

2016.01.18. - Przykładowy obraz z kamery na stok Słotwiny w Krynicy-Zdroju

Słotwiny w Krynicy-Zdroju Słotwiny w Krynicy-Zdroju zdjęcia nr 2

Stacja narciarska Słotwiny pochwalić się może homologacją FIS-owską, która umożliwia organizację zawodów slalomowych i slalomu giganta. Stok po prawej stronie kolejki krzesełkowej jest w miarę szeroki i co ważne jednostajnie opadający, dzięki czemu doskonale nadaje się również do ćwiczenia jazdy szerokimi skrętami.

Na miejscu funkcjonują dwa punkty gastronomiczne, serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a także szkółka i przedszkole narciarskie. W sumie Słotwiny to dość ciekawa propozycja, lecz raczej dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy, aniżeli dla już wprawionych.

Obraz z kamery pochodzi ze strony slotwiny.pl