Harbutowice: kamera na stoku Szklana Góra stok narciarski

Szklana Góra stok narciarski - Harbutowice

Zobacz aktualny obraz z kamerySzklana Góra stok narciarski

Harbutowice: Szklana Góra dolna stacjaHarbutowice: Szklana Góra kolej krzesełkowa

Stok narciarski Szklana Góra w Harbutowicach

Szklana Góra Ski to nowa stacja narciarska, wybudowana w odległości niecałych 40 kilometrów od Krakowa, w średniej wielkości wsi Harbutowice położonej w gminie Sułkowice. Aktualnie jest to najbliżej położona Krakowa kolej krzesełkowa. Ośrodek na Szklanej Górze tuż po otwarciu zyskał bardzo szybko na popularności i cieszy się nią głównie wśród mieszkańców Krakowa, którzy chętnie tutaj wybierają się na jednodniowy lub popołudniowy wypad na narty.

Stacja narciarska Szklana Góra Ski jest nowoczesnym i młodym kompleksem narciarskim, choć zdecydowanie niewielkim. Na dzień dzisiejszy stacja oferuje swoim gościom kolejkę krzesełkową, o długości 850 metrów, wyposażoną w czteroosobowe kanapy oraz system KIDS-STOP i taśmę podbiegową. Różnica wzniesień jaką pokonuje kolejka wynosi około 170 metrów. W obrębie ośrodka wytyczone zostały dwie trasy zjazdowe, po obu stronach kolei, które na mapie oznaczone zostały kolorem czerwonym. Niemniej jednak trasy nie należą do najtrudniejszych i nadają się doskonale dla osób, które już mają za sobą przejechanych kilka kilometrów na dwóch lub jednej desce.

Początkujący i nieco młodsi narciarze mają do dyspozycji 100-metrowy wyciąg orczykowy ustawiony w dolnej części stoku. Trasa na całej długości jest sztucznie naśnieżana, ratrakowana oraz doskonale oświetlona.

2016.02.09. - Przykładowy obraz z kamery na stok narciarski w ośrodku Szklana Góra w Harbutowicach

Stok narciarski Szklana Góra w Harbutowicach

W obrębie kompleksu narciarskiego funkcjonuje szkółka narciarska dla dzieci i dorosłych, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego oraz restauracja serwująca domowe jedzenie. Tuż opodal stacji usytuowany jest obszerny parking, który jest wstanie pomieścić do 500 samochodów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szklanagora.pl