Wieżyca: kamera na stoku Panorama stoku

Panorama stoku - Wieżyca

Ustrzyki Dolne: Gromadzyń widok z góryWieżyca: Wyciąg orczykowy A z góry

Widok z kamery na panoramę stoku w ośrodku Koszałkowo-Wieżyca w Wieżycy

Kamera została zamontowana na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca położonym w Wieżycy, będącej swoistą dzielnicą wsi Szymbark. Wieżyca położona jest w województwie pomorskim. Usadowiła się u podnóża szczytu Wieżycy, tuż nad Jeziorem Ostrzyckim. Urlop w Wieżycy to bez wątpienia wyśmienita propozycja dla wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody oraz w ciszy i spokoju, o każdej porze roku. Na atrakcyjność tej niewielkiej wsi wpływa nie tylko Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca, ale także tereny ją okalające, które stwarzają doskonałe warunki do organizacji wycieczek pieszych i wypraw rowerowych.

Zimą Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca zamienia się w największy w okolicy, teren narciarski. W sumie amatorzy białego szaleństwa na śniegu mają do dyspozycji aż 6 wyciągów orczykowych, obsługujących kilka tras zjazdowych, charakteryzujących się różnym poziomem trudności. Kamera została zamontowana przy najtrudniejszych trasach i najdłuższych wyciągach. Stok po tej stronie ulicy, obsługiwany jest przez 3 wyciągi orczykowe, o długości od 260 do 300 metrów oraz w dolnej części przez krótki wyciąg dla dzieci. Tutejsze trasy, choć na mapie ośrodka oznaczone są kolorem czerwonym, nie wymagają dużych umiejętności.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery na panoramę stoku w stacji narciarskiej Koszałkowo-Wieżyca w Wieżycy

Widok z kamery na panoramę stoku w ośrodku Koszałkowo-Wieżyca w Wieżycy

Szklanym okiem obrotowej kamery zobaczyć możemy także pozostałe dwa, krótkie wyciągi orczykowe, obsługujące najłatwiejsze trasy w stacji narciarskiej Koszałkowo-Wieżyca. Są one usytuowane po drugiej stronie ulicy, tuż za budynkiem restauracji Biały Miś, który zobaczyć możecie z bliska na kolejnej kamerze. Ponadto, równolegle do wspomnianych wyciągów, postawione zostały dwa wyciągi obsługujące tory do snowtubbingu, czyli jazdy po śniegu na gumowej, dmuchanej dętce. Jest to niewątpliwie atrakcja, która cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród dzieci, choć szalejących dorosłych na gumowych oponach również nie brakuje.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wiezyca.pl