Ustrzyki Dolne: kamera na stoku Gromadzyń widok z góry

Gromadzyń widok z góry - Ustrzyki Dolne

Zobacz aktualny obraz z kameryGromadzyń widok z góry

Ustrzyki Dolne: Gromadzyń widok z dołuWieżyca: Panorama stoku

Widok z góry na stok Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych

Wyciągi narciarskie w Ustrzykach Dolnych to niekwestionowana, zimowa wizytówka regionu. Miejscowość położona jest na skraju województwa podkarpackiego oraz granicy Polski. Możliwość szaleństwa na białym puchu przyciąga tu narciarzy nie tylko z okolicy, ale także z całego kraju. Na zdjęciach z kamery widoczna jest część terenu narciarskiego należącego do stacji Gromadzyń położonej na zboczach góry, o tej samej nazwie, wznoszącej się na wysokość 655 m n.p.m.

Kamera przekazująca powyższy obraz została zamontowana w górnej części polany, tuż poniżej szczytu góry Gromadzyń. Na zdjęciach z kamery widoczny jest najdłuższy w stacji, dwuosobowy wyciąg orczykowy, o długości 700 metrów, będący osią ośrodka. W górnej części polany początek mają aż cztery trasy narciarskie. Pierwsza z nich (najbliżej kamery) biegnie łagodnym łukiem od linii orczyka, jej długość wynosi około 750 metrów. Trasa na całej długości oznaczona jest kolorem niebieskim. Bezpośrednio wzdłuż orczyka, z perspektywy górnej stacji, po prawej stronie, biegnie trasa nr 2, o długości również 750 metrów. Trasa posiada homologację FIS na slalom.

Po lewej stronie kolejki, prawie na całej długości bezpośrednio wzdłuż wyciągu, wytyczona została trasa nr 3, o długości około 800 metrów. Na mapie ośrodka oznaczona została kolorem niebieskim. Po drugiej stronie polany wytyczona została najtrudniejsza, niebiesko-czerwona trasa. Początkowo jest ona dość łagodna, lecz niżej opada nieco stromiej i kończy się ponownie łagodnym spadkiem. Długość opisywanej trasy wynosi około 800 metrów.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery umieszczonej na górze ośrodka narciarskiego Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych

Widok z góry na stok Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych

W dolnej części stoku, na lewo od orczyka z perspektywy górnej stacji, ustawione zostały dwa, krótsze wyciągi talerzykowe, obsługujące trasy zielone. Długość wyciągów wynosi odpowiednio 200 i 300 metrów. Wszystkie trasy narciarskiej w kompleksie Gromadzyń są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane.

Obraz z kamery pochodzi ze strony ustrzyki-narty.pl