Ustrzyki Dolne: kamera na stoku Laworta widok z góry

Laworta widok z góry - Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne: Laworta widok z dołuUstrzyki Dolne: Gromadzyń widok z dołu

Widok z góry na stok Laworta w Ustrzykach Dolnych

Ośrodek narciarski Laworta położony na zboczach góry Kamienna-Laworta, wznoszącej się na wysokość 769 metrów n.p.m., to stosunkowo niewielki, lecz dość ciekawy teren narciarski. Stacja dysponuje głównie trudnymi, czerwonymi trasami zjazdowymi, które obsługiwane są przez wyciąg krzesełkowy oraz dwuosobowy wyciąg orczykowy.

Po lewej stronie obrazu z kamery widoczna jest kolejka krzesełkowa, o długości 1300 metrów i przepustowości około 1200 osób na godzinę, będąca główną osią ośrodka narciarskiego na Laworcie. Kolej wyposażona jest w dwuosobowe kanapy. Z perspektywy kamery, po lewej stronie biegnie główna trasa o długości około 1300 metrów, posiadająca homologację FIS na slalom oraz slalom gigant. Różnica wzniesień, jaką pokonuje kolejka wynosi około 256 metrów. Trasa jest dość trudna i nadaje się raczej dla średniozaawansowanych oraz doświadczonych narciarzy.

Równolegle do dwuosobowej kolejki krzesełkowej ustawiony został dwuosobowy wyciąg orczykowy, o długości 1250 metrów, widoczny po prawej stronie zdjęć z kamery. Obsługuje on trasę poprowadzoną pomiędzy wyciągami, również oznaczoną kolorem czerwonym. Jest to trasa przeznaczona głównie dla średniozaawansowanych oraz wprawionych narciarzy. W dolnej części stoku, z perspektywy kamery, na lewo od kolei krzesełkowej, ustawiony został jednoosobowy wyciąg orczykowy, wzdłuż którego poprowadzona została łagodna trasa zielona, idealna do nauki jazdy na nartach.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery umieszczonej w górnej części ośrodka narciarskiego Laworta w Ustrzykach Dolnych

Widok z góry na stok Laworta w Ustrzykach Dolnych

W dolnej części stoku, pomiędzy dolną stacją kolei, a dolną stacją orczyka, znajduje się budynek szkółki narciarskiej i wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Natomiast bezpośrednio przy dolnej stacji kolei krzesełkowej usytuowany jest pensjonat oraz karczma góralska. Stacja narciarska Laworta to niewątpliwie ciekawy ośrodek narciarski mimo, że niewielki. Dysponuje w sumie trzema trasami, które obsługiwane są przez trzy wyciągi. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone.

Obraz z kamery pochodzi ze strony ustrzyki-narty.pl