Ustrzyki Dolne: kamera na stoku Laworta widok z dołu

Laworta widok z dołu - Ustrzyki Dolne

Zobacz aktualny obraz z kameryLaworta widok z dołu

Kielce: Stadion SkiUstrzyki Dolne: Laworta widok z góry

Widok z dołu na stok Laworta w Ustrzykach Dolnych

Ustrzyki Dolne to zimowa stolica regionu. W miasteczku oraz jego najbliższych okolicach działa kilka wyciągów oraz stacji narciarskich m.in.: Stacja Narciarska Laworta, usytuowana na zboczach góry Kamionna-Laworta, wznoszącej się na wysokość 769 metrów n.p.m. Kamera została zamontowana przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej, we wspomnianej powyżej stacji narciarskiej.

Na zdjęciach z kamery doskonale widoczna jest kolejka krzesełkowa, której długość wynosi około 1300 metrów. Pokonuje ona około 256 metrów różnicy, a jej zdolność przewozowa oscyluje w graniach 1200 osób na godzinę. Z perspektywy widoku z kamery, po prawej stronie wiedzie czerwona trasa narciarska, o długości podobnej do długości kolejki. Jest to trasa dość trudna i przeznaczona raczej dla średniozaawansowanych i wprawionych narciarzy.

Po prawej stronie zdjęć z kamery widoczny jest wyciąg orczykowy, o długości 1250 metrów i zdolności przewozowej około 1100 osób na godzinę. Wzdłuż wyciągu biegnie, długa na 1250 metrów trasa zjazdowa, oznaczona na mapie ośrodka kolorem czerwonym. W przypadku powyżej opisanych tras narciarskich, warto pamiętać, że prezentowane zjazdy na mapie ośrodka, to proponowany wariant zjazdu, aniżeli autonomiczna trasa. W górnej części stok jest węższy, zaś w dolnej naprawdę szeroki. Na prawo od opisywanych wyciągów postawiony został krótki orczyk, który obsługuje łagodną część stoku. Wszystkie trasy w stacji narciarskiej Laworta są sztucznie naśnieżane, w razie potrzeby ubijane ratrakiem oraz oświetlone. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają ratownicy medyczni.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery umieszczonej w dolnej części ośrodka narciarskiego Laworta w Ustrzykach Dolnych

Widok z dołu na stok Laworta w Ustrzykach Dolnych

W obrębie stacji narciarskiej Laworta funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także pensjonat oraz karczma, a tuż opodal zlokalizowane są dość obszerne parkingi. Stacja narciarska Laworta może i nie należy do największych, lecz jest dość ciekawie zorganizowana, jak na tak niewielki teren, jakim dysponuje.

Obraz z kamery pochodzi ze strony ustrzyki-narty.pl