Kielce: kamera na stoku Stadion Ski

Stadion Ski - Kielce

Zobacz aktualny obraz z kameryKielce Stadion Ski

Rzeczka: Górnik widok z góryUstrzyki Dolne: Laworta widok z dołuObraz online z 2 kamer

Stadion Ski w Kielcach

Szklane oko kamery skierowane zostało na dolną część stoku narciarskiego w Stacji Narciarskiej Stadion-Ski w Kielcach. Ośrodek położony jest w odległości około trzech kilometrów od centrum miasta, pośrodku lasu, na terenie Parku Krajobrazowego, u stóp Góry Pierścienicy, wznoszącej się na wysokość 365 metrów n.p.m. Jest to jedna z kilku stacji narciarskich, jakie powstały w ostatnich latach w tym regionie.

Góry Świętokrzyskie charakteryzują się ostrzejszym klimatem niż na terenach nizinnych, co skutkuje dłuższym zaleganiem śniegu w tym regionie, a wyższe opady białego puchu zapewniają doskonałe warunki narciarskie. Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Stadion” jest ośrodkiem całorocznym. Zimą funkcjonuje tutaj stacja narciarska, zaś latem bawialnia dla dzieci oraz trasy rowerowe, a także tor do zorbingu.

Narciarze mają do dyspozycji dość szeroki stok narciarski, który obsługiwany jest przez dwuosobowy wyciąg orczykowy, wyciąg teleskopowy oraz wyciąg taśmowy. Wyciąg orczykowy, o długości około 500 metrów, obsługuje stok na całej długości. Nie należy on do najtrudniejszych i nadaje się już dla początkujących narciarzy. Równolegle do wyciągu orczykowego postawiony został krótszy wyciąg teleskopowy obsługujący głównie dolną, bardzo łagodną cześć stoku. Specjalnie z myślą o najmłodszych i początkujących narciarzach postawiony został wyciąg taśmowy. Stok na całej długości jest sztucznie naśnieżany, w razie potrzeby ubijany ratrakiem, a także oświetlony. Przy sprzyjających warunkach narciarskich w trakcie sezonu, w każdy piątek organizowana jest nocna jazda.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka narciarskiego Stadion Ski w Kielcach

Stadion Ski w Kielcach

Stacja narciarska Stadion-Ski zdecydowanie nie należy do największych, niemniej jednak stanowić może ciekawą propozycję dla osób, które nie mają możliwości wyjazdu w wyższe góry, na dłuższy urlop. Tutejszy stok nadaje się doskonale także dla osób, które chcą nauczyć się jeździć na nartach. Na miejscu działa szkółka narciarska.

Obraz z kamery pochodzi ze strony stadion.kielce.pl