Rzeczka: kamera na stoku Górnik widok z góry

Górnik widok z góry - Rzeczka

Zobacz aktualny obraz z kameryWidok na wyciąg Górnik z góry

Rzeczka: Górnik wyciąg nr 4Kielce: Stadion SkiZobacz obraz online z kamery

Widok z kamery z góry stoku Górnik w Rzeczce

Szklanym okiem kamery mamy szansę zobaczyć stację narciarską „Górnik” położoną u podnóża Gór Sowich, na północno-wschodnim zboczu góry Sokół. Kompleks wyciągów narciarskich „Górnik” składa się z trzech orczyków i wyciągu talerzykowego. Na zdjęciach z kamery widoczne są dwa wyciągi orczykowe o długości 510 i 530 metrów.

Z perspektywy widoku z kamery, po lewej stronie usytuowany jest dłuższy, 530-metrowy wyciąg orczykowy. Obsługuje on czerwoną trasę zjazdową, niewiele dłuższą, niż sam orczyk. Mimo oznaczenia trasy kolorem czerwonym na mapie ośrodka, nie należy ona do najtrudniejszych i nadaje się nawet dla początkujących narciarzy, którzy chociaż kilka razy mieli już narty na nogach. Natomiast na prawo widoczny jest już wspomniany, 510-metrowy wyciąg orczykowy, który obsługuje łagodniejszą trasę niebieską, odchodzącą dość szerokim łukiem od linii orczyka.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery z góry stoku Górnik w Rzeczce

Widok z kamery z góry stoku Górnik w Rzeczce

W oddali, po prawej stronie obrazu z kamery, widoczny jest najkrótszy w stacji wyciąg talerzykowy, o długości 380 metrów. Bezpośrednio wzdłuż linii wyciągu biegnie łatwiejsza trasa niebieska, natomiast nieco większym łukiem od linii wyciągu wytyczona została nieco trudniejsza, lecz nadal oznaczona na mapie ośrodka kolorem niebieskim, trasa.

Niestety na zdjęciach z kamery nie jest widoczny najdłuższy wyciąg orczykowy. Został on postawiony na lewo, równolegle do widocznych na zdjęciach z kamery orczyków. Długość opisywanego wyciągu wynosi około 540 metrów. Przy górnej stacji orczyka swój początek mają dwie trasy narciarskie, które w dalszej części rozdzielają się na kolejne dwa warianty. Trasa wiodąca bezpośrednio wzdłuż linii orczyka jest najtrudniejszą trasą w stacji narciarskiej „Górnik”, natomiast druga z tras wiedzie łukiem tuż przy trasie wytyczonej wzdłuż 530-metrowego orczyka.

Wszystkie trasy w stacji narciarskiej „Górnik” są sztucznie naśnieżane i ratrakowane, natomiast oświetlone są jedynie trasy przy wyciągach orczykowych nr 1 ( 510 metrów) oraz nr 4 (540 metrów). Na miejscu standardowo funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także szkółka narciarska oraz punkt gastronomiczny.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartyrzeczka.com