Rzeczka: kamera na stoku Górnik wyciąg nr 4

Górnik wyciąg nr 4 - Rzeczka

Górnik wyciąg nr 4

Rzeczka: Górnik wyciągi nr 1 i 2Rzeczka: Górnik widok z góry

Widok z kamery na wyciąg nr 4 w ośrodku Górnik w Rzeczce

Ośrodek narciarski „Górnik” rozciąga się na przełęczy Sokoła, na północno-wschodnich zboczach Góry Sokół, wznoszącej się na wysokość 862 metrów n.p.m. Szklanym okiem kamery zamontowanej w dolnej części stoku w stacji narciarskiej „Górnik” mamy szansę zobaczyć zakończenia trzech tras narciarskich, obsługiwanych przez najdłuższy, 540-metrowy wyciąg orczykowy w stacji.

Stacja narciarska „Górnik” dysponuje w sumie czterema wyciągami, w tym trzema orczykowymi oraz jednym wyciągiem talerzykowym. Wspomniany już powyżej, najdłuższy wyciąg orczykowy, położony jest skrajnie po prawej stronie stoku, w jego najbardziej stromej części. Z górnej stacji opisywanego orczyka, w dół zbiegają dwie trasy, które w dalszej części rozdzielają się na kolejne dwa warianty.

Z perspektywy widoku z kamery, pierwszy wariant widoczny jest po prawej stronie, i należy on do najtrudniejszych w stacji. Wiedzie prawie, że na całej długości wzdłuż linii orczyka, natomiast koniec drugiego wariantu pierwszej trasy, przebiega po drugiej stronie linii drzew. Należy on także do najtrudniejszych w stacji narciarskiej „Górnik”. Skrajnie po lewej stronie zdjęć z kamery, tuż za rzadką linią drzew, przebiega druga trasa, która swój początek ma również przy górnej stacji wspomnianego orczyka. Mniej więcej w połowie wysokości stoku, z drugiej trasy narciarze mogą przeskoczyć na trasę obsługiwaną przez nieco krótszy, 530-metrowy wyciąg orczykowy.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery na wyciąg nr 4 w ośrodku Górnik w Rzeczce

Widok z kamery na wyciąg nr 4 w ośrodku Górnik w Rzeczce

Równolegle do widocznego na zdjęciach z kamery wyciągu orczykowego, ustawione zostały pozostałe wyciągi, w kolejności od najdłuższego 540-metrowego orczyka, do najkrótszego 380-metrowego wyciągu talerzykowego.

Prawie wszystkie trasy zjazdowe w stacji narciarskiej „Górnik” są oświetlone, z wyjątkiem tras wiodących wzdłuż wyciągu talerzykowego. Natomiast wszystkie są sztucznie naśnieżane i w razie potrzeby ubijane ratrakiem. Stacja narciarska „Górnik” jest jedną z największych stacji w Rzeczce, i choć cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, przy słabych warunkach śniegowych, bardzo często przegrywa ze stacją narciarską „Na Stoku”, którą możecie również zobaczyć na zdjęciach z kamer w naszym serwisie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartyrzeczka.com