Rzeczka: kamera na stoku Górnik wyciągi nr 1 i 2

Górnik wyciągi nr 1 i 2 - Rzeczka

Górnik wyciągi nr 1 i 2

Stok: ChabówkaRzeczka: Górnik wyciąg nr 4Zobacz obraz online z kamery

Widok z kamery na wyciągi nr 1 i 2 w ośrodku Górnik w Rzeczce

Jakość przekazywanych zdjęć przez kamerę niestety jest bardzo słaba, niemniej szklanym okiem kamery możemy zobaczyć dość dużą część stacji narciarskiej „Górnik” położonej we wsi Rzeczka, na północno-wschodnich zboczach góry Sokół, sięgającej 862 metrów n.p.m. Z perspektywy widoku z kamery, po lewej stronie widoczny jest, jeden z trzech wyciągów orczykowych w stacji, o długości 510 metrów, natomiast po prawej stronie, nieco dłuższy, bowiem 530-metrowy orczyk.

Przy górnej stacji krótszego orczyka, swój początek ma jedna trasa narciarska. Nie jest ona zbyt wymagająca, a przy tym bardzo szeroka i bezpieczna, dzięki czemu nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. Dłuższy wyciąg orczykowy natomiast, obsługuje nieco trudniejszą i sporo węższą trasę, która na całej długości biegnie bezpośrednio wzdłuż linii wyciągu. Z trasy wiodącej wzdłuż 530-metrowego orczyka, narciarze mogą przeskoczyć na trasę obsługiwaną przez najdłuższy, 540-metrowy wyciąg, usytuowany na prawo z perspektywy dolnej stacji. Trasy wzdłuż najdłuższego orczyka należą do najtrudniejszych w stacji.

W sumie, stacja narciarska „Górnik” to dość ciekawie zagospodarowany teren narciarski. Tutejsze trasy, na skali trudności tras zjazdowych, nie należą do bardzo wymagających i w znakomitej większości nadają się także dla początkujących narciarzy. Przy dobrych warunkach śniegowych, tutejsza stacja może stanowić ciekawą alternatywę dla bardziej zatłoczonych kompleksów narciarskich, choć z pewnością doświadczeni narciarze raczej nie będą w pełni zaspokojeni tutejszymi trasami zjazdowymi.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery na wyciągi nr 1 i 2 w ośrodku Górnik w Rzeczce

Widok z kamery na wyciągi nr 1 i 2 w ośrodku Górnik w Rzeczce

Amatorzy sportów zimowych nie posiadający swojego sprzętu narciarskiego, na terenie stacji „Górnik”, mają do dyspozycji dwie wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego. Wypożyczalnia nr 1 położona jest przy dolnych stacjach wyciągów nr 1 i 2, widocznych na zdjęciach z kamery, natomiast druga wypożyczalnia usytuowana jest przy wyciągu nr 4, czyli najdłuższym orczyku.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartyrzeczka.com