Stok: kamera na stoku Chabówka

Chabówka - Stok

Widok na stok ośrodka U Żura w Chabówce

Stok: ChrzanówRzeczka: Górnik wyciągi nr 1 i 2

Kamera na stoku ośrodka U Żura w Chabówce

Chabówka to średniej wielkości wieś położona w południowej Polsce, leżąca tuż opodal Rabki Zdrój, w województwie małopolskim, przy drodze krajowej nr 47 (popularna Zakopianka), a także przy drodze wojewódzkiej nr 958. Chabówka cieszy się ogromną popularnością wśród turystów zarówno przejeżdżających przez nią, jak i odwiedzających Rabkę-Zdrój, bowiem to właśnie tutaj znajduje się słynny skansen taboru kolejowego. Chabówka od lat próbuje przyciągnąć turystów zjeżdżających do pobliskiego uzdrowiska, oferując coraz więcej różnorodnych atrakcji.

Turyści w Chabówce podczas krótkiego pobytu z pewnością nie będą się nudzić. We wsi znajduje się zabytkowy kościół pod wezwaniem św. Krzyża wzniesiony w 1757 roku, przy którym warto się zatrzymać choćby na chwilę. Świątynia charakteryzuje się konstrukcją zrębową, a jej ściany i stropy na początku XX wieku pokryte zostały polichromią, na których widnieją motywy architektoniczne, figuralne i ornamentalne. Latem wśród turystów odwiedzających Chabówkę ogromną popularnością cieszy się jedna z niewielu w Polsce, stadnina koni huculskich, natomiast zimą narciarze ściągają do tutejszej stacji narciarskiej, która widoczna jest na powyższych zdjęciach z kamery.

Położenie na mapie ośrodka narciarskiego U Żura w Chabówce

Kamera w Chabówce

Szklanym okiem kamery mamy szansę zobaczyć praktycznie cały teren narciarski, jakim dysponuje ośrodek „U Żura”. Bezpośrednio na pierwszym planie widoczny jest główny stok narciarski, obsługiwany przez około 350-metrowy wyciąg orczykowy. Trasa wytyczona wzdłuż orczyka jest łagodna, i nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. Natomiast na prawo od głównego stoku i wyciągu orczykowego, postawiony został około 100-metrowy wyciąg talerzykowy, obsługujący również łagodną część stoku, przeznaczoną dla najmłodszych amatorów sportów zimowych.

2016.02.22 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim ośrodka U Żura w Chabówce

Kamera na stoku ośrodka

Stacja narciarska U Żura dysponuje przyjemnym i rodzinnym terenem narciarskim. Nadaje się doskonale dla rodzin z mniejszymi dziećmi, które zamierzają dopiero rozpocząć swoją przygodę z nartami. Nie jest to jednak ośrodek dla osób, które jeżdżą dobrze na nartach, bowiem tutejsze trasy raczej nie przyniosą większej satysfakcji. Obydwie trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone, a także ubijane ratrakiem. W obrębie stacji działa także szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz niewielki punkt gastronomiczny.

Obraz z kamery pochodzi ze strony chabowka.com