Stok: kamera na stoku Chrzanów

Chrzanów - Stok

Widok na NartRaj w Chrzanowie

Stok: CieniawaStok: Chabówka

Kamera na stoku ośrodka NartRaj w Chrzanowie

Chrzanów to wieś położona w województwie lubelskim, leżąca stosunkowo niedaleko Janowa Lubelskiego i w odległości około 60 kilometrów na zachód od Zamościa. Po raz pierwszy w księgach historycznych Chrzanów wzmiankowany był w 1377 roku, lecz wieś prawdopodobnie istniała już wcześniej. Aktualnie miejscowość liczy nieco ponad 2000 mieszkańców i administracyjnie podzielona została na cztery części – I i II – niegdysiejszy Chrzanów Szlachecki oraz III i IV – Chrzanów Ordynacki.

Kamera, z której powyższy obraz mamy szansę oglądać, zamontowana została w stacji narciarskiej NartRaj, zwanej także RzetelSki, przy dolnych stacjach najdłuższych wyciągów. Na zdjęciach z kamery widoczne są aż trzy, ustawione równolegle do siebie, wyciągi orczykowe o długości 420 metrów każdy, obsługujące stok na całej długości. Przy górnych stacjach wspomnianych orczyków swój początek mają aż cztery trasy zjazdowe.

Położenie na mapie ośrodka NartRaj w Chrzanowie

Kamera w Chrzanowie

Z perspektywy widoku z kamery, na lewo od górnych stacji, poprowadzona została jedna, 480-metrowa trasa czerwona, odbiegająca od linii orczyka dość sporym łukiem. Natomiast na prawo od wyciągów poprowadzone zostały trzy trasy zjazdowe. Najdłuższa zielona (620 metrów), wiedzie bardzo szerokim łukiem, na znacznym odcinku przecinką w lesie i kończy się przy dolnych stacjach orczyków. Jest to trasa, która nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. Jest niezwykle łagodna, a na dole praktycznie płaska. Kolejna, nieco trudniejsza i krótsza trasa niebieska, poprowadzona została na całej długości po polanie. Odbiega stosunkowo niewielkim łukiem od wyciągów, i jest bardzo szeroka. Najtrudniejsza z tras – czerwona, o długości 420 metrów, wytyczona została praktycznie bezpośrednio wzdłuż linii wyciągów.

W dolnej partii stoku, równolegle do orczyków, ustawiony został 80-metrowy wyciąg typu wyrwirączka dla najmłodszych. Obsługuje on bardzo łagodną cześć stoku. Natomiast nieco wyżej, postawiony został 155 metrowy orczyk, obsługujący 200 metrowy odcinek czerwonej trasy, poprowadzonej na lewo od wyciągów. Wszystkie trasy z wyjątkiem najdłuższej, są sztucznie naśnieżane, ubijane ratrakiem oraz oczywiście oświetlone, z czego zadowoleni będą z pewnością amatorzy nocnej jazdy.

2016.02.24 - Przykładowy obraz z kamery w stacji narciarskiej NartRaj w Chrzanowie

Kamera na stoku ośrodka NartRaj w Chrzanowie

Kamerą można sterować, dzięki czemu mamy szansę zobaczyć praktycznie cały ośrodek narciarski RzetelSki. W obrębie stacji funkcjonuje restauracja stylizowana na góralską karczmę, serwująca ciepłe posiłki oraz pizzę. Początkujący narciarze mają do dyspozycji wykwalifikowanych instruktorów pracujących w szkółce narciarsko-snowboardowej, a także wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego.

Obraz z kamery pochodzi ze strony rzetelski.com.pl