Stok: kamera na stoku Kamienica

Kamienica - Stok

Kamienica

Stok: LimanowaStok: Cieniawa

Kamera na stoku w Kamienicy koło Stronia Śląskiego

Kamienica to niewielka wieś rozciągająca się w Masywie Śnieżnika, niedaleko Stronia Śląskiego, położona w dolinie rzeki Kamienica. Prawdopodobnie założona została w 1596 roku, w celu wyrębu tutejszych lasów i przetwórstwa drewna. Obecnie jest popularnym celem jednodniowych i popołudniowych wypadów okolicznych mieszkańców, głównie zimą, ze względu na funkcjonującą tutaj średniej wielkości Stację Narciarską Kamienica.

Kamera przekazująca powyższe zdjęcia zamontowana została przy nowoczesnej kolejce krzesełkowej firmy Tatrapomy, o długości 391 metrów, pokonującej 86 metrów różnicy wzniesień. Zdolność przewozowa kolejki wynosi około 2400 osób na godzinę. Na zdjęciach z kamery, po prawej stronie widoczna jest nartostrada, o długości nieco większej niż sama kolejka. Stok przy wyciągu krzesełkowym jest w miarę łagodny, i na całej długości sztucznie naśnieżany, oświetlony i ratrakowany.

Kamery w Kamienicy

Położenie stoku w Kamienicy na mapie

Po drugiej stronie stoku postawione zostały trzy wyciągi orczykowe oraz jeden wyciąg typu baby lift. Najdłuższy z nich, o długości 463 metrów, obsługuje początkowo dość wąską, zaś niżej bardzo szeroką, nartostradę. Równolegle do najdłuższego orczyka, na lewo z perspektywy dolnej stacji, ustawione zostały obok siebie dwa 270-metrowe wyciągi orczykowe, obsługujące dolną część stoku. Natomiast wyciąg dla dzieci został ustawiony nieco na uboczu, w dolnej części stoku, również równolegle do wspomnianych wyciągów orczykowych.

2016.01.27. - Przykładowy obraz z kamery na stoku w Kamienicy koło Stronia Śląskiego

Kamera na stoku w Kamienicy koło Stronia Śląskiego Kamera na stoku w Kamienicy koło Stronia Śląskiego zdjęcie nr 2

Stacja Narciarska Kamienica to wprost idealne miejsce dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dwiema deskami oraz dla rodzin z mniejszymi dziećmi. Tutejsze trasy nie są wymagające, są w miarę szerokie, i nie są zatłoczone. W obrębie stacji funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, restauracja, a tuż opodal hotel.

Obraz z kamery pochodzi ze strony snkamienica.pl