Stok: kamera na stoku Smerekowiec

Smerekowiec - Stok

Stok: SpalonaStok: Nowy Targ

Smerekowiec koło Nowego Sącz

Smerekowiec , to niewielka wieś położona w powiecie gorlickim, we wschodniej części województwa małopolskiego, w odległości około 50 kilometrów od Nowego Sącza i 40 kilometrów od Krynicy-Zdrój. Wieś usadowiła się u stóp góry, na której postawiony został wyciąg narciarski, będący główną osią ośrodka narciarskiego. Smerekowiec stanowi doskonałą propozycję dla wszystkich osób, które cenią sobie ciszę i spokój, a także kontakt z przyrodą.

Kamera została zamontowana w dolnej części stoku, przy głównej trasie narciarskiej. Po prawej stronie zdjęć z kamery widoczny jest około 600-metrowy, pojedynczy wyciąg orczykowy, obsługujący stok na całej długości. Jest on oświetlony, w razie potrzeby ubijany ratrakiem, a także nagłośniony. Tutejsza trasa narciarska, oznaczona jest kolorem niebieskim, i nie należy do najtrudniejszych. Nadaje się doskonale nawet dla początkujących narciarzy. Na całej długości jest bardzo szeroka, dzięki czemu również w miarę bezpieczna.

W dolnej części stoku wytyczone zostało niewielkie, około 100-metrowe, poletko przeznaczone dla najmłodszych. Na miejscu działa szkółka narciarska, wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego, a także restauracja serwująca ciepłe posiłki. Tuż przy stoku znajduje się także dość obszerny, i co ważne bezpłatny parking dla samochodów osobowych oraz autokarów.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka Smerekowiec koło Nowego Sącz

Smerekowiec koło Nowego Sącz

Latem Smerekowiec stanowi doskonałą bazę wypadową na piesze wędrówki oraz rowerowe wyprawy w góry Beskidu Niskiego. W położonej zaledwie 5 kilometrów dalej wsi Regietów, znajduje się jedna z największych w Europie, hodowla koni huculskich, gdzie każdy skorzystać może z lekcji jazdy konnej. Na miejscu działa także wypożyczalnia rowerów. Natomiast amatorzy grzybobrania z pewnością będą zadowoleni z wędrówki po tutejszych lasach, obfitujących w rydze i borowiki.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wyciag-smerekowiec.pl