Stok: kamera na stoku Cieniawa

Cieniawa - Stok

Stok: KamienicaStok: Chrzanów

Cieniawa SKI w Cieniawie

Cieniawa to średniej wielkości wieś położona w powiecie nowosądeckim, województwie małopolskim, zamieszkała przez niewiele ponad 1400 osób. Z geograficznego punktu widzenia Cieniawa położona jest w obrębie Beskidu Niskiego, lecz ze względu na fakt, iż blisko stąd do Nowego Sącza, bardzo często włączona jest do regionu Beskidu Sądeckiego. Przez wieś przebiega droga nr 28, wiodąca z Nowego Sącza do Krosna.

Kamera prawdopodobnie została zamontowana na budynku karczmy funkcjonującej w obrębie stacji narciarskiej Cieniawa SKI. Na zdjęciach z kamery widoczny jest praktycznie cały teren narciarski udostępniony gościom stacji. Kręgosłupem stacji narciarskiej Cieniawa Ski jest wyciąg talerzykowy o długości 500 metrów obsługujący stok na całej długości. Równolegle do wyciągu Dużego, stoi wyciąg Mały obsługujący 350 metrowy odcinek. Jak widać na powyższych zdjęciach, stok jest dość szeroki, a przy tym łagodny i nadaje się doskonale do nauki jazdy na nartach. Tuż na lewo od wyciągów i głównych tras narciarskich, mniej więcej w połowie stoku, usytuowany jest niewielki snowpark z kilkoma przeszkodami. Specjalnie z myślą o najmłodszych, tuż opodal budynku karczmy, postawiony został wyciąg Żółwik (zaczepowy) o długości 50 metrów, na którym dzieci mogą ćwiczyć stawianie swoich pierwszych korków na nartach, jak i użytkowanie wyciągów.

2016.01.08. - Przykładowy obraz z kamery ze stoku w Cieniawie

Stok Cieniawa Stok Cieniawa zdjęcie nr 2

Stacja narciarska Cieniawa SKI to niewielki teren narciarski, choć trzeba przyznać, że dość dobrze zorganizowany. Dużym atutem stacji jest to, że wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, ubijane ratrakiem, a także oświetlone, co umożliwia jazdę nawet po zmroku. W odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od dolnych stacji wyciągów usytuowany jest bezpłatny parking, a tuż obok karczmy funkcjonuje serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarska. Stacja narciarska Cieniawa SKI raczej nie spełni oczekiwań doświadczonych narciarzy, niemniej jednak z pewnością stanowić może bardzo dobre miejsce do rozgrzewki przed wypadem w wyższe góry.

Obraz z kamery pochodzi ze strony cieniawa-ski.pl