Boguszów-Gorce: kamera na stoku Dzikowiec widok z góry

Dzikowiec widok z góry - Boguszów-Gorce

Zobacz aktualny obraz z kameryWidok z góry na stację Dzikowiec

Boguszów-Gorce: Dzikowiec widok z dołuBatorz: Batorz Ski z górnej stacjiZobacz obraz online z kamery

Kamera na stoku Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach z widokiem z góry

Kamera, przekazująca powyższy obraz, została zamontowana w górnej partii stoku, tuż przy głównym wyciągu, w stacji narciarskiej Dzikowiec położonej na zboczach góry Dzikowiec Wielki, leżącej w Sudetach Środkowych, w masywie Dzikowca i Lesistej Wielkiej, w Górach Kamiennych. W przeciągu kilku ostatnich lat Góra Dzikowiec stała się wizytówką miasta Boguszów-Gorce, i obecnie stanowi doskonałe miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku, zarówno latem, jak i zimą.

Widoczna na zdjęciach z kamery kolejka krzesełkowa wybudowana została w 2009 roku i zastąpiła niegdyś istniejący w tym miejscu wyciąg orczykowy, który postawiony został jeszcze w latach 80. XX wieku. Długość kolei krzesełkowej wynosi około 750 metrów. Wyposażona została w dwuosobowe, niewyprzęgane krzesełka. Podróż koleją na szczyt zajmuje niecałe 6 minut. Wzdłuż wyciągu poprowadzona została główna i dość wymagająca trasa zjazdowa, licząca około 800 metrów. Na mapie ośrodka oznaczona została kolorem czerwonym, bowiem jej średnie nachylenie wynosi około 30%. Trasa na całej długości jest sztucznie naśnieżana i oświetlona, co z pewnością zadowoli amatorów nocnej jazdy.

2016.03.02 - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji kolejki na stoku Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach

Kamera na stoku Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach z widokiem z góry

Jak już napisaliśmy, główna trasa jest wymagająca i polecamy ją jedynie doświadczonym narciarzom. Początkujący i średniozaawansowani narciarze mają do dyspozycji znacznie łagodniejszą, prawię półtora kilometrową, trasę niebieską „Elżbietka”, która biegnie łukiem do dolnej stacji kolei. W obrębie stacji narciarskiej Dzikowiec funkcjonuje także wyciąg orczykowy, o długości około 400 metrów, przeznaczony dla początkujących i najmłodszych amatorów sportów zimowych, obsługujący łagodną partię stoku.

Tuż opodal górnej stacji kolei krzesełkowej stosunkowo niedawno wybudowana została wieża widokowa. Została ona wzniesiona na planie kwadratu 8x8 metrów z drewna modrzewiowego. Ma wysokość około 20 metrów i roztaczają się z niej fenomenalne widoki na okolicę. Wstęp na wieżę jest bezpłatny.

Obraz z kamery pochodzi ze strony dzikowiec.info