Chyrowa: kamera na stoku Chyrowa-Ski widok z góry

Chyrowa-Ski widok z góry - Chyrowa

Widok z góry na stację Chyrowa Ski

Chyrowa: Chyrowa-Ski widok z dołuBoguszów-Gorce: Dzikowiec widok z dołuZobacz obraz online z kamery

Widok z kamery na górną część stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej

W niewielkiej wsi Chyrowa, położonej w środkowej części Beskidu Niskiego, znajduje się jedna z najpopularniejszych stacji narciarskich w regionie. Wieś położona jest w odległości zaledwie 25 kilometrów od Krosna, w pobliżu międzynarodowej szosy rozpoczynającej się w Rzeszowie i wiodącej przez Słowację na Węgry. Pierwsze wyciągi w Chyrowej powstały już w latach 80. Ich pozostałości w dalszym ciągu możemy zobaczyć na stoku górującym nad zabytkową cerkwią.

Stacja, na terenie której zamontowana została kamera, funkcjonuje od początku obecnego stulecia i cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców regionu. Obecnie stacja dysponuje w sumie trzema wyciągami talerzykowymi i orczykowymi, produkcji słowackiej firmy Tatrapoma. Szklane oko kamery skierowane zostało na najdłuższy wyciąg, którego długość wynosi 900 metrów. Obsługuje on stok na całej długości, wzdłuż niego wytyczona została najtrudniejsza, czerwona trasa zjazdowa. Nie należy ona jednak do bardzo wymagających. Przy górnej stacji wspomnianego wyciągu swój początek ma także trasa niebieska, o długości 1400 metrów. Odbiega ona bardzo szerokim łukiem od wyciągu i przebiega przez łagodną partię stoku.

2016.03.02 - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej

Widok z kamery na górną część stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej

Równolegle do najdłuższego wyciągu, w dolnej partii stoku, ustawiony został krótszy wyciąg talerzykowy, o długości około 400 metrów. Obsługuje on łagodną część stoku, która jest jednostajnie nachylona i nadaje się idealnie do nauki jazdy na nartach. Ponadto nieco na uboczu ustawiony został także wyciąg szkoleniowy typu wyrwirączka.

Chyrowa-Ski mimo skromnej infrastruktury narciarskiej jest dobrym miejscem na narty. Panują tutaj zazwyczaj doskonałe warunki śniegowe, a bardzo szeroki stok (nawet 130 metrów!) nadaje się idealnie zarówno do jazdy szerokim łukiem na krawędziach, jak i do nauki jazdy na nartach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony chyrowaski.pl