Chyrowa: kamera na stoku Chyrowa-Ski widok na bramki

Chyrowa-Ski widok na bramki - Chyrowa

Zobacz aktualny obraz z kameryWidok na bramki Chyrowa Ski

Strona głównaChyrowa: Chyrowa-Ski widok z dołuZobacz obraz online z kamery

Widok z kamery na bramki wyciągu narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej

Chyrowa-Ski to niewielka, lecz lokalnie bardzo popularna stacja narciarska. Wybudowana została na zboczach góry Dania, sięgającej niemal 700 metrów n.p.m., na początku stulecia. Kamera przekazująca obraz na żywo zamontowana została właśnie w stacji narciarskiej Chyrowa-Ski, a jej obiektyw skierowany jest na bramki wiodące do wyciągów.

Chyrowa od wielu lat uznawana była za doskonałe miejsce do budowy wyciągów. Pierwsze wyciągi we wsi postawione zostały już w latach 80., lecz stacja narciarska z prawdziwego zdarzenia powstała tu dopiero stosunkowo niedawno. Chyrowa-Ski dysponuje dwoma, szybkimi wyciągami talerzykowymi, o długości 400 i 900 metrów oraz wyciągiem typu wyrwirączka produkcji Tatrapomy. Dłuższy z wyciągów obsługuje stok na całej długości. W górnej części stok jest nieco bardziej stromy i nieregularnie nachylony, zaś niżej łagodnie opada. Szerokość stoku dochodzi nawet do 130 metrów, i co ważne cały jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany oraz oczywiście oświetlony.

2016.03.02 - Przykładowy obraz z kamery na bramki wyciągu stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej

Widok z kamery na bramki wyciągu narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej

Na mapie ośrodka zaznaczone zostały w sumie 3 trasy narciarskie. Jedna wiedzie bezpośrednio wzdłuż linii najdłuższego talerzyka (czerwona ok. 900 metrowa), zaś druga odbiega od niego bardzo szerokim łukiem (najdłuższa, niebieska 1400 metrów). Najkrótsza trasa, wytyczona została wzdłuż krótszego wyciągu talerzykowego, ustawionego w dolnej partii stoku. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zaznaczone na mapie ośrodka trasy, to jedynie warianty zjazdu, a nie autonomiczne trasy.

Ogromną zaletą ośrodka jest obsługa na bardzo wysokim poziomie, pomimo braku konkurencji (innych stacji narciarskich w okolicy). Tutejszy stok jest często ratrakowany i bardzo zadbany. Ponadto na miejscu funkcjonuje dość dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz serwis, a także restauracja, a tuż opodal pensjonat.

Obraz z kamery pochodzi ze strony chyrowaski.pl