Chyrowa: kamera na stoku Chyrowa-Ski widok z dołu

Chyrowa-Ski widok z dołu - Chyrowa

Widok na dolną stację Chyrowa Ski

Chyrowa: Chyrowa-Ski widok na bramkiChyrowa: Chyrowa-Ski widok z góryZobacz obraz online z kamery

Widok z kamery na dolną część stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej

Ośrodek narciarski Chyrowa-Ski położony jest na zboczach góry Dania, sięgającej 696 metrów n.p.m., w niewielkiej wsi Chyrowa. Szklanym okiem kamery przekazującej obraz na żywo, mamy szansę zobaczyć dolną partię stoku, a także dwa wyciągi talerzykowe (dłuższy i krótszy), które obsługują tutejszy stok narciarski. Z perspektywy widoku z kamery, po lewej stronie ustawiony jest dłuższy talerzyk, zaś po prawej krótszy.

Dłuższy, 900-metrowy wyciąg talerzykowy obsługuje stok na całej długości, zaś krótszy 400-metrowy, jego dolną, łagodną partię. W górnej części stok jest nieco mocniej nachylony, aniżeli w dolnej. Bezpośrednio wzdłuż linii dłuższego wyciągu talerzykowego poprowadzona została czerwona trasa zjazdowa, najtrudniejsza w stacji, choć faktycznie nie jest bardzo wymagająca. Zaś bezpośrednio wzdłuż krótszego wyciągu wytyczona została niebieska trasa zjazdowa. Od górnej stacji dłuższego wyciągu odbiega także najdłuższa, prawie półtorakilometrowa, trasa niebieska, która nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. Z perspektywy widoku z kamery, nieco na uboczu, na prawo ustawiony został wyciąg szkoleniowy. Cały stok jest sztucznie naśnieżany, często ratrakowany oraz oświetlony, z czego zadowoleni będą amatorzy nocnej jazdy.

2016.03.02 - Przykładowy obraz z kamery z gdolnej stacji stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej

Widok z kamery na dolną część stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej

Chyrowa-Ski to stacja, którą można spokojnie polecać początkującym i średniozaawansowanym narciarzom. Wprawieni narciarze, choć mogą tutaj podszlifować swoje umiejętności, tutejszym stokiem raczej bardzo szybko się znudzą. Mankamentem stacji narciarskiej Chyrowa-Ski jest bardzo duże zatłoczenie, szczególnie w weekendy i dni wolne od pracy. Wówczas narciarzom najbardziej doskwiera brak kolei krzesełkowej. Niestety ze względu na bardzo często panujące tutaj porywiste i silne wiatry, kolej krzesełkowa, przynajmniej w najbliższym czasie, raczej nie powstanie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony chyrowaski.pl