Świeradów-Zdrój: kamera na stoku Ski-Sun górna stacja

Ski-Sun górna stacja - Świeradów-Zdrój

Zobacz aktualny obraz z kamerySki-Sun górna stacja

Świeradów-Zdrój: Ski-Sun dolna stacjaŚwieradów-Zdrój: Ski-Sun kolej gondolowa

Ski-Sun górna stacja w Świeradowie-Zdroju

Powiedzmy sobie szczerze, że widok z tej kamery nie należy do najciekawszych, bowiem ukazuje miejsce, w którym odpoczywają, a nie jeżdżą narciarze. Niemniej jednak, kamera została zamontowana w obrębie Stacji Narciarskiej SKI&SUN, i ukazuje część ośrodka. Obiektyw kamery skierowany został na arenkę piwną usytuowaną w barze znajdującym się w budynku górnej stacji kolejki gondolowej.

U góry, w budynku położonym przy górnej stacji kolejki gondolowej usytuowane są kasy, bar, dyżurka GOPR, punkt sanitarny oraz WC. Natomiast tuż opodal znajduje się niewielkie schronisko na Stogu Izerskim wraz ze skromną restauracją oraz możliwością noclegu. Zaś przy dolnej stacji kolejki usytuowana jest większa restauracja, bar wraz z arenką piwną, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, kasy oraz siedziba szkółki narciarskiej. Amatorzy ekstremalnej jazdy na jednej desce, w obrębie ośrodka narciarskiego SKI&SUN, mają do dyspozycji niewielki snowpark wyposażony w niewiele ponad 15 przeszkód oraz wyciąg orczykowy.

Największym mankamentem stacji, obok jednej trasy zjazdowej, są niebagatelnie wysokie ceny karnetów. Koszt całodziennego karnetu obowiązującego w godzinach od 9 do 16, oscyluje w granicach 90 złotych. I jak by na to nie spojrzeć, porównując z cenami karnetów w innych stacjach narciarskich, zarówno polskich, jak i czeskich, ceny są nieznacznie niższe (np. Zieleniec) lub wyższe (Harrachov), lecz karnet obejmuje nie jedną, a kilkanaście tras i wyciągów.

2016.01.03. - Przykładowy obraz z kamery Ski-Sun górnej stacji w Świeradowie-Zdroju

Ski-Sun górna stacja w Świeradowie-Zdroju Ski-Sun górna stacja w Świeradowie-Zdroju zdjęcie nr 2

Stacja narciarska SKI&SUN w Świeradowie-Zdroju może być ciekawą propozycją tylko na jednodniowy wypad na narty, bowiem jedna trasa narciarska, to niewiele, a przy dłuższym pobycie raczej nie dostarczy frajdy ani satysfakcji z jazdy na nartach, a przy okazji może zrujnować portfel.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skisun.pl