Zakopane: kamera na stoku Witów

Witów - Zakopane

Zobacz aktualny obraz z kameryWitów

Zakopane: HarendaZakopane: Polana Szymoszkowa

Witów koło Zakopanego

Kamera, przekazująca powyższy obraz, została zamontowana tuż opodal dolnej stacji kolejki krzesełkowej, i niestety jest to jedyna kamera udostępniająca obraz z terenu stacji. Kręgosłupem ośrodka jest, widoczna na zdjęciach z kamery, kolejka krzesełkowa, której długość wynosi około 1000 metrów. Obsługuje ona cały stok, narciarze mają do wyboru kilka wariantów zjazdu. Na prawo od kolejki krzesełkowej (z perspektywy dolnej stacji, czyli widoku z kamery) usytuowany jest SnowPark, który z pewnością zadowoli amatorów jednej deski. Na trasie ustawionych zostało 8 skoczni, 12 przeszkód i 3 linie. Natomiast na lewo od kolejki krzesełkowej usytuowany jest wyciąg orczykowy o długości 120 metrów, obsługujący bardzo łatwą trasę przeznaczoną dla dzieci i osób początkujących.

Witów to malownicza wieś położona na zachód od Zakopanego, tuż u podnóża i jednocześnie w samych Tatrach Zachodnich, bowiem dość znacząca część wsi położona jest w Dolinie Lejowej oraz najdłuższej z dolin tatrzańskich – Dolinie Chochołowskiej. Równie malowniczo położona jest także pozostała część Witowa, która usytuowana jest w Rowie Podtatrzańskim i dolinie rzeki Czarny Dunajec.

Witów, już od wielu lat, jest popularną miejscowością szczególnie wśród początkujących adeptów narciarstwa. Niegdyś początkujący narciarze korzystali z wielu, porozrzucanych po całej wsi, wyciągów narciarskich. Natomiast od 2006 roku, kiedy to została wybudowana nowa i nowoczesna stacja narciarska, Witów diametralnie zmienił swoje oblicze.

2015.12.09. - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Witów koło Zakopanego

Witów koło Zakopanego Witów koło Zakopanego zdjęcie nr 2

W obrębie stacji narciarskiej Witów-Ski funkcjonują dwa punkty gastronomiczne, natomiast kolejne usytuowane są w niewielkiej odległości od stacji. Dużym magnesem na turystów jest Jagna Marczułajtis – nasza najbardziej utytułowana zawodniczka w jeździe na snowboardzie, która tutaj prowadzi swoją szkołę. Kolejną i nieocenioną atrakcją są fenomenalne widoki roztaczające się na zachodnią część Tatr, które podziwiać możemy praktycznie z całego stoku.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl