Zakopane: kamera na stoku Nosal

Nosal - Zakopane

Nosal w Zakopanem

Karpacz: KopaZakopane: HarendaZobacz obraz online z kamery

Nosal w Zakopanem

Jedynie starsi narciarze pamiętają czasy świetności trasy zjazdowej na północnych stokach Nosala, która tuż po wybudowaniu jednoosobowej kolejki krzesełkowej w 1967 roku, uważana była za najlepszą trasę slalomową w Polsce. Niestety pod koniec lat 90. popularność ośrodka na Nosalu znacznie się zmniejszyła. A niedługo później, ze względu na zły stan techniczny kolejka została zamknięta. Mimo wszystko, narciarstwo na zboczach Nosala w dalszym ciągu jest uprawiane, choć nie na taką skalę, jak kiedyś.

Obecnie, w dolnej części zboczy Nosala, funkcjonują stoki szkoleniowe wybudowane z myślą o najmłodszych. Na bardzo szerokim i w miarę łagodnym stoku wybudowanych zostało pięć wyciągów orczykowych, o długości nie przekraczającej 250 metrów. Każda z wytyczonych tras ma obecnie charakter szkoleniowy. Szklanym okiem kamery mamy szansę zobaczyć trasę narciarską nr 2 obsługiwaną przez wyciąg „Żółwik”, o długości 145 metrów.

Przeprofilowanie całej stacji na największy stok szkoleniowy w Zakopanem pozwoliło na dopracowanie systemu nauczania najmłodszych narciarzy i obecnie szkółka narciarska działająca pod Nosalem uważana jest za najlepszą w Polsce. Przyszli adepci szkółki narciarskiej mogą wybierać pomiędzy zajęciami w grupach lub indywidualnymi. W przypadku zajęć w grupach uczniowie dobierani są według opanowanych umiejętności i kategorii wiekowych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że oferta szkółki narciarskiej nie ogranicza się jedynie do dzieci. Mogą z niej skorzystać również dorośli.

2016.01.048. - Przykładowy obraz z kamery na Nosalu w Zakopanem

Nosal w Zakopanem zdjęcie nr 2

Już od kilku lat, co roku, pod Nosalem organizowane są zawody o Puchar Misia Stramusia. Jest to jedna z największych imprez tego typu w Polsce dla dzieci. W obrębie ośrodka narciarskiego znajduje się bogate zaplecze narciarsko-turystyczne. Na miejscu oraz w bliskiej odległości funkcjonuje karczma, restauracja, wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego. Tuż opodal wytyczony został również duży parking.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nosal.pl