Zakopane: kamera na stoku Hala Gąsienicowa

Hala Gąsienicowa - Zakopane

Zakopane: Polana Szymoszkowa z Karczmy PająkówkaStrona główna

Stok na Hali Gąsienicowej w Zakopanem

Trasy narciarskie zbiegające ze szczytu Kasprowego Wierchu, wznoszącego się na wysokość 1987 m n.p.m., bez wątpienia należą do najpopularniejszych w Polsce. Położenie Kasprowego Wierchu prawie, że w samym środku pasma tatrzańskiego, stwarza doskonałe warunki nie tylko do podziwiania panoramy gór, ale także uprawiania sportów zimowych. I mimo, że przygotowanie stoku oraz warunki śniegowe nie zawsze są idealne, to chętnych do jazdy po najwyżej położonych w Polsce stokach narciarskich nie brakuje.

Ze szczytu Kasprowego Wierchu prowadzą dwie trasy narciarskie. Pierwsza z nich wiedzie do Hali Gąsienicowej, jej długość wynosi około 1500 metrów, a różnica poziomów około 352 metrów. Trasa spełnia wymagania FIS, a jej średnie nachylenie wynosi około 30%. Obsługiwana jest przez nowoczesną czteroosobową kolejkę krzesełkową o przepustowości 2400 osób na godzinę. Trasa opadająca w kierunku Hali Gąsienicowej, szczególnie w górnej części, jest dość mocno nachylona, dlatego też poleca się ją jedynie dla doświadczonych narciarzy. Mniej doświadczeni amatorzy dwóch desek, z troski o swoje bezpieczeństwo, powinni skorzystać z pomocy doświadczonych instruktorów, z którymi razem mogą zjechać po stoku.

Przy dobrych warunkach śniegowych i pogodowych doświadczeni i zaprawieni w boju narciarze mogą pokusić się o zjazd na nartach ze szczytu Kasprowego Wierchu, aż do Kuźnic. Nartostrada prowadząca przez Halę Gąsienicową liczy około ośmiu kilometrów.

2015.11.27 - Przykładowe obraz z kamery ze stoku na Hali Gąsienicowej w Zakopanem

Stok na Hali Gąsienicowej w Zakopanem Hala Gąsienicowa w Zakopanem Hala Gąsienicowa

Niestety kamera przekazuje zdjęcia bardzo słabej jakości, które zamiast zachęcać, raczej odstraszają, lecz możemy Wam zagwarantować, że widoki roztaczające się podczas zjazdu trasą narciarską do Hali Gąsienicowej z Kasprowego Wierchu nie ustępują widokom roztaczającym się w Alpach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony pkl.pl