Myślenice: kamera na stoku Myślenice Ski stacja górna

Myślenice Ski stacja górna - Myślenice

Myślenice: Myślenice Ski trasa nr 2Myślenice: Myślenice Ski stacja dolna

Kamera przy górnej stacji kolejki ośrodka Myślenice Ski w Myślenicach

Kamera została zamontowana przy górnej stacji głównej, czteroosobowej kolejki krzesełkowej, będącej kręgosłupem ośrodka narciarskiego Myślenice-Ski. Na zdjęciach z kamery, oprócz samej kolejki, widoczna jest także jedna z dwóch tras poprowadzonych prawie, że bezpośrednio wzdłuż jej linii. Drugi wariant zjazdu, biegnie po drugiej stronie kolei.

Czteroosobowa kolejka krzesełkowa, o długości 770 metrów, postawiona została na zboczach góry Chełm w 2005 roku. Kanapa pokonuje około 235 metrów różnicy poziomów, a trasy wytyczone wzdłuż niej nadają się doskonale do bardzo szybkiej, dynamicznej i ostrej jazdy na krawędziach. Trasa wiodąca po prawej stronie kolejki z perspektywy widoku z kamery, na mapie ośrodka oznaczona jest kolorami: niebieskim i czerwonym. W górnej części rozpoczyna się dość stromo, dalej staje się nieco łagodniejsza, a następnie ponownie mocniej opada.

Druga trasa natomiast, wytyczona po lewej stronie z perspektywy widoku z kamery, praktycznie na całej długości oznaczona jest kolorem czerwonym. Jedynie na niewielkim odcinku, w górnej części oznaczona jest kolorem niebieskim. Jest to zdecydowanie trudniejsza trasa, która nadaje się jedynie dla doświadczonych narciarzy.

2016.02.22 - Przykładowy obraz z kamery przy górnej stacji kolejki ośrodka narciarskiego Myślenice Ski w Myślenicach

Kamera przy górnej stacji kolejki ośrodka Myślenice Ski w Myślenicach

Specjalnie z myślą o najmłodszych narciarzach, zarówno w górnej jak i w dolnej partii stoku, ustawione zostały dwa, krótkie wyciągi. Baby lift usytuowany jest na dole, natomiast na górze około 150-metrowy orczyk. Co ważne, wszystkie trasy w stacji narciarskiej Myślenice-Ski są doskonale oświetlone, ratrakowane, a także wyposażone w system sztucznego naśnieżania. Szczególnie atrakcyjna jest tutaj jazda po zmierzchu, kiedy zjeżdżając mamy szansę podziwiać tysiące świateł z miejscowości usytuowanych na Pogórzu, w tym Myślenic.

Obraz z kamery pochodzi ze strony mysleniceski.pl