Karpacz: kamera na stoku Biały Jar - dolna stacja

Biały Jar - dolna stacja - Karpacz

Zobacz aktualny obraz z kameryBiały Jar - dolna stacja

Karpacz: Biały Jar - górna stacjaKarpacz: Biały Jar - trasa nr 1

Biały Jar w Karpaczu - dolna stacja

Ośrodek Winterpol Biały Jar w Karpaczu jest stosunkowo młodą stacją narciarską wybudowaną od podstaw w 2011 roku, należącą do spółki Interpol, która zarządza także terenami narciarskimi położonymi w Zieleńcu, dzielnicy Dusznik-Zdroju. Obecnie stacja narciarska Winterpol w Białym Jarze jest najmłodszą stacją narciarską w polskiej części Karkonoszy. Dużą zaletą ośrodka jest jego położenie, bowiem dolna stacja usytuowana jest opodal centrum Karpacza, natomiast górna tuż opodal dolnej stacji ośrodka narciarskiego na Kopie. Ośrodek narciarski Winterpol dzięki swojemu położeniu stanowi naturalny łącznik pomiędzy centrum Karpacza, a stokami narciarskimi na Kopie.

Karpacz jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w województwie dolnośląskim. Położony jest u stóp królowej polskich gór – Śnieżki, będącej najwyższym szczytem Karkonoszy, a także całych Sudetów. Miasto posiada fenomenalne warunki naturalne, które są niezbędne do uprawiania sportów zimowych, a dodatkowym atutem jest to, że śnieg zalega tutaj o wiele dłużej niż w innych częściach polskich gór.

Kręgosłupem ośrodka narciarskiego Winterpol jest nowoczesna, wyprzęgana, sześcioosobowa kolej krzesełkowa firmy Doppelmayra, należąca do najnowocześniejszych kolei tego typu w Polsce. Niestety, jej długość wynosi zalewie 600 metrów, a różnica poziomów 80 metrów. Wzdłuż kolejki, o całkowitej przepustowości wynoszącej 3000 osób na godzinę, wytyczona została trasa zjazdowa, która w górnej części rozwidla się na trzy warianty odchodzące coraz szerszymi łukami od kolejki.

2015.12.01 - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji Biały Jar w Karpaczu

Biały Jar w Karpaczu - dolna stacja Biały Jar w Karpaczu - dolna stacja zdjęcie nr 2

Tuż opodal górnej stacji wyciągu usytuowany jest wyciąg narciarski typu „dywan” przeznaczony dla najmłodszych. Obsługuje on łatwą i krótką trasę nadającą się doskonale do nauki jazdy na nartach. Rodzice pragnący poszusować w spokoju, bez zamartwiania się o swoje pociechy, mogą je zostawić w przedszkolu narciarskim usytuowanym tuż opodal górnej stacji narciarskiej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony winterpol.eu