Karpacz: kamera na stoku Karpatka stok

Karpatka stok - Karpacz

Karpatka stok

Szklarska Poręba: SKI Arena SzrenicaKarpacz: Karpatka panorama ze stokuZobacz obraz online z kamery

Stok Karpatka w Karpaczu

Kamera została zamontowana w stacji narciarskiej Karpatka położonej na zboczach góry o tej samej nazwie, leżącej w administracyjnych granicach miasta Karpacz. Szklanym okiem kamery mamy szansę podejrzeć sytuację oraz aktualnie panujące warunki pogodowe na stoku. Stacja narciarska Karpatka położona jest w zachodniej części Karpacza, przy ulicy Myśliwskiej, oddalonej od centrum miasta około 500 metrów.

Karpatka to niewielki, lecz rodzinny teren narciarski dysponujący dwoma wyciągami talerzykowymi, które obsługują około 300-metrowe trasy. Stok w całość jest sztucznie naśnieżony, oświetlony, a także ratrakowany. Na zdjęciach z kamery dość dobrze widać, że tutejszy stok jest w miarę szeroki (ok. 100 metrów) i nadaje się doskonale do nauki jazdy na nartach lub też snowboardzie. Stok Karpatka jest czynny codziennie – w sezonie zimowym – w godzinach od 9.00 do 21.00. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia nart, a także niewielka szkółka narciarska.

Choć zimą do Karpacza znakomita większość turystów przyjeżdża na narty, to warto wygospodarować nieco czasu na spacer po tym urokliwym miasteczku. W Karpaczu możemy spotkać sporo ciekawych i starych budowli, choć niektóre zostały bardzo „nowocześnie” odrestaurowane, przez co znacznie straciły na swym uroku. Niestety takie praktyki są widoczne w wielu górskich miejscowościach, gdzie piękne drewniane domy zostają przykryte grubą warstwą styropianu. Choć trzeba także przyznać, że nie dzieje się tak ze wszystkimi budynkami – na szczęście.

2016.01.08. - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Karpatka w Karpaczu

Stok Karpatka w Karpaczu Stok Karpatka w Karpaczu zdjęcie nr 2

Warto w tym miejscu wspomnieć, że nie tylko miłośnicy narciarstwa zjazdowego znajdą tutaj coś dla siebie, bowiem amatorzy narciarstwa biegowego mają do dyspozycji fantastycznie poprowadzoną trasę w Karpaczu Górnym oraz przy Domu Śląskim. Dom Śląski to schronisko usytuowane u podnóża Śnieżki na Równinie pod Śnieżką, na wysokości 1400 m n.p.m.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wyciag-karpacz.pl