Szklarska Poręba: kamera na stoku SKI Arena Szrenica

SKI Arena Szrenica - Szklarska Poręba

Zobacz aktualny obraz z kamerySKI Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba: Arena SzrenickaKarpacz: Karpatka stok

SKI Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie

Położona w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej Szklarska Poręba jest niesłychanie popularnym kurortem narciarskim i turystycznym. Miasteczko rozciąga się na zboczach Karkonoszy i Gór Izerskich i odwiedzane jest licznie przez turystów zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska. Panujące tutaj warunki klimatyczne porównać można do alpejskich.

Głównym powodem, przemawiającym za przyjazdem do Szklarskiej Poręby zimą, jest długo zalegająca pokrywa śnieżna, która utrzymuje się tutaj średnio przez 110 dni w roku. Nie ulega wątpliwości, że zimowym sercem Szklarskiej Poręby jest masyw Szrenicy oraz okolice Łabskiego Szczytu, na których usytuowanych jest kilkanaście tras zjazdowych, o łącznej długości wynoszącej około 20 kilometrów i zróżnicowanym stopniu trudności.

Na zdjęciach z kamery widoczna jest dolna stacja ośrodka narciarskiego Sudety Lift, zwanego także Ski Arena Szrenica. Licząca 1362 m n.p.m. Szrenica, wieńcząca na zachodzie długi wał Karkonoszy, jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów zimowych. Trasy narciarskie na Szrenicy są mocno urozmaicone i uznawane są za najciekawsze w Sudetach, choć jak na dzisiejsze warunki, są nieco wąskie. Stacja dysponuje w sumie 5 trasami narciarskim. Począwszy od najłatwiejszych – niebieskich, kończąc na najtrudniejszej – czarnej. Trasy obsługiwane są przez trzy koleje linowe i aż 5 wyciągów narciarskich.

2014.12.27 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim SKI Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie

SKI Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie zdjęcie nr 2

Szklarska Poręba zdecydowanie zalicza się do najpopularniejszych kurortów narciarskich w Polsce. Choć jak pokazały ostatnie i niekoniecznie śnieżne zimy, stacja SkiArena Szrenica – zimowe serce Szklarskiej Poręby, mocno zawiodła turystów w poprzednich latach, bowiem często trasy były zamknięte, a to spowodowało ucieczkę narciarzy do położonego tuż za granicą Harrachova.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl