Szklarska Poręba: kamera na stoku Arena Szrenicka

Arena Szrenicka - Szklarska Poręba

Zobacz aktualny obraz z kameryArena Szrenicka

Szklarska Poręba: Sudety LiftSzklarska Poręba: SKI Arena Szrenica

Arena Szrenicka w Szklarskiej Porębie

Ski Arena Szrenica to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Mocno urozmaicone i długie trasy, które zaliczane są do najciekawszych w kraju, przyciągają miłośników szaleństwa na białym puchu. Chyba nie ma w Polsce narciarzy, którzy nie słyszeli by o Lolobrygidzie czy Śnieżynce – najpopularniejszych trasach w Szklarskiej Porębie.

Lolobrygida to trasa schodząca spod szczytu Szrenicy, o długości przekraczającej 4000 metrów, przebiegająca tuż obok Hali Szrenickiej, wiodąca na sam dół, aż do dolnych stacji kolejek krzesełkowych. Lolobrygida na całej swojej długości oznaczona jest kolorem czerwonym. Tuż za górną stacją kolejki Karkonosz Express, obok której przebiega, odchodzi druga, bardzo popularna trasa – Śnieżynka, licząca około 2000 metrów, również oznaczona kolorem czerwonym. Ze szczytu Szrenicy schodzi także czarna trasa FIS, która już od samego początku opada bardzo stromym stokiem. Jest to jedna z najtrudniejszych i zarazem najlepszych czarnych tras w Polsce. Niestety, jest ona dość rzadko otwarta.

Początkujący narciarze mają do dyspozycji łagodne trasy na Hali Szrenickiej. Nie imponują one długością, lecz nadają się doskonale do nauki jazdy na nartach. Aby dostać się na Halę Szrenicką trzeba skorzystać z kolejki Karkonosz Express przy Arenie Szrenickiej. Bardzo popularną i obleganą trasą narciarską, szczególnie wśród początkujących narciarzy jest Puchatek. Trasa biegnie wzdłuż pierwszej sekcji kolejki krzesełkowej wiodącej na szczyt Szrenicy. Oznaczona jest ona kolorem niebieskim.

Wszystkie trasy położone na zboczach Szrenicy są sztucznie naśnieżane, lecz niestety instalacja jest już dość stara, a jak się okazało w ostatnich latach – niezbyt wydajna, bowiem nawet w środku zimy możemy trafić na dni, kiedy jedyną otwartą trasą jest Puchatek. Niestety wymiana i budowa nowoczesnej instalacji do naśnieżania stoków wymaga zgody Karkonoskiego Parku Narodowego.

2014.12.29 - Przykładowy obraz z kamery na Arenie Szrenickiej w Szklarskiej Porębie

Arena Szrenicka w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba posiada bardzo dobrze rozbudowane zaplecze gastronomiczne i noclegowe. W mieście funkcjonuje także wiele wypożyczalni sprzętu i szkół narciarskich, dzięki czemu oferty są konkurencyjne. Oprócz opisywanej powyżej stacji narciarskiej Ski Arena Szrenica narciarze mają do wyboru jeszcze kilkanaście innych wyciągów rozrzuconych po całym mieście.

2015.11.27 - Wszyscy czekają na rozpoczęcie sezonu narciarskiego

Arena Szrenicka

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl