Karpacz: kamera na stoku Pod Wangiem

Pod Wangiem - Karpacz

Zobacz aktualny obraz z kameryWidok na wyciąg pod Wangiem

Karpacz: Karpatka panorama ze stokuKarpacz: Biały Jar - górna stacja

Pod Wangiem w Karpaczu

Kręgosłupem ośrodka jest kolejka krzesełkowa wyposażona w czteroosobowe kanapy. Została ona wybudowana w grudniu 2014 roku. Obsługuje długi na 400 metrów stok narciarski, który w całości jest oświetlony, sztucznie naśnieżany, a także ratrakowany. Nadaje się on idealnie do nauki jazdy na nartach, czy też snowboardzie. Początkujący narciarze mają do dyspozycji także wykwalifikowanych instruktorów pracujących w tutejszej szkółce narciarskiej. Ponadto w obrębie ośrodka funkcjonuje także serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Stacja narciarska „Pod Wangiem” położona jest tuż obok najważniejszego zabytku Karpacza – Świątyni Wang.

Karpacz, choć daleko mu do narciarskiej stolicy Polski, posiada dość rozbudowaną i ciekawą ofertę wyciągów i tras zjazdowych. W obrębie miasta znajduje się kilkadziesiąt wyciągów narciarskich obsługujących łatwe, głównie niebieskie trasy narciarskie, które idealnie nadają się do nauki jazdy na nartach lub też snowboardzie. Jedną z wielu niewielkich stacji narciarskich położonych w mieście jest Pod Wangiem-Ski.

2015.12.07 - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Pod Wangiem w Karpaczu

Pod Wangiem w Karpaczu Pod Wangiem w Karpaczu zdjęcie nr 2

Świątynia Wang to średniowieczna, drewniana budowla, będąca jedną z największych atrakcji Karpacza. Kościół wzniesiony został na przełomie XII i XII wieku w Norwegii, w miejscowości Vang. W XIX wieku świątynia została sprzedana i początkowo miała trafić do Niemiec, lecz ostatecznie przeniesiona została do Karpacza w 1842 roku, a obecnie stanowi bezcenne dzieło dawnej sztuki nordyckiej. Świątynia Wang to popularny cel wycieczek turystów, bowiem stanowi także początek trasy wiodącej na Śnieżkę. Wstęp na teren świątyni jest niestety płatny.

Obraz z kamery pochodzi ze strony podwangiem-ski.pl