Zwardoń: kamera na stoku Zwardoń-Ski górna stacja

Zwardoń-Ski górna stacja - Zwardoń

Sienna: Czarna Góra EfkaZwardoń: Zwardoń-Ski dolna stacja

Zwardoń-Ski górna stacja kolejki

Kamera zamontowana została w górnej części stoku w stacji narciarskiej Zwardoń-Ski położonej na zboczach Małego Rachowca. Na zdjęciach z kamery doskonale widoczny jest praktycznie cały teren narciarski należący do opisywanego ośrodka. Wzdłuż kolejki, o długości 792 metrów, wytyczona została czerwona trasa narciarska oraz drugi wariant zjazdu niebiesko-czerwony. Na powyższych zdjęciach, oprócz głównej kolejki, będącej osią ośrodka, w oddali, w dolnej części stoku, widoczny jest wyciągu typu Baby Lift przeznaczony dla dzieci. Natomiast w prawym dolnym rogu widoku z kamery, możemy dostrzec początek trasy czarnej freeridowej.

Opisując stację narciarską Zwardoń-Ski nie można zapomnieć o trasach położonych powyżej górnej stacji kolejki krzesełkowej, które co prawda należą do innego ośrodka narciarskiego – Rachowiec, lecz objęte są wspólnym karnetem. Prawdę mówiąc, istnieje kamera zamontowana tuż przy jedynym wyciągu orczykowym na Rachowcu, lecz jej właścicielem jest firma, która zabrania udostępniania ich obrazu w innych serwisach, tym samym ograniczając możliwość promocji stacji, dzięki widokom z kamery, lecz spróbujemy Państwu przybliżyć w opisie „obraz” stacji.

2016.01.29. - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji kolejki na stoku Zwardoń-Ski

Zwardoń-Ski górna stacja kolejki Zwardoń-Ski górna stacja kolejki zdjęcie nr 2

Górna stacja kolejki krzesełkowej Zwardoń-Ski usytuowana jest prawie, że na samym szczycie góry Mały Rachowiec, nad którym naturalnie góruje „Duży” Rachowiec. Tuż poniżej szczytu Rachowca postawiona jest od lat 70-tych górna stacja wysłużonego już wyciągu orczykowego. Stoi on prostopadle do kolejki krzesełkowej. Długość wyciągu wynosi 1200 metrów, a z jego górnej stacji narciarze do dyspozycji mają aż trzy warianty zjazdu. Pierwszy z nich wiedzie bezpośrednio wzdłuż linii kolei, trasa ta oznaczona jest kolorem czerwonym. Drugi, oznaczony kolorem niebieskim, wariant zjazdu, wiedzie początkowo dość szerokim łukiem od linii orczyka, a następnie przebiega tuż pod nim i przecina trasę czerwoną, dalej odbija w prawo i wiedzie łagodną częścią stoku do dolnej stacji wyciągu orczykowego. Trzeci wariant wiedzie od górnej stacji orczyka prawie, że w linii prostej, do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego. Przy dolnej stacji wyciągu orczykowego funkcjonuje niewielki punkt gastronomiczny, zaś wypożyczalnia i serwis sprzętu znajduje się przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zwardon-ski.pl