Rytro: kamera na stoku Ryterski Raj górna stacja

Ryterski Raj górna stacja - Rytro

Zobacz aktualny obraz z kameryRyterski Raj górna stacja

Rytro: Ryterski Raj dolna stacjaKasina Wielka: Kasina Ski&Bike Park górna stacja

Ryterski Raj górna stacja w Rytrze

Trasy narciarskiego Ryterskiego Raju wytyczone zostały na północnych stokach wznoszącej się na wysokość 675 m n.p.m. Jastrzębskiej Góry. Stacja dysponuje trzema wyciągami i jedną kolejką krzesełkową. Co bardzo istotne, mimo stosunkowo niewielkiej wysokości Jastrzębskiej Góry, tutejsze trasy są zróżnicowane. Kręgosłupem ośrodka jest kolejka krzesełkowa wyposażona w czteroosobowe kanapy firmy Doppelmayr obsługująca w sumie dwie trasy zjazdowe. Trasa niebieska początkowo biegnie niewielkim łukiem od kolejki krzesełkowej i mniej więcej w połowie przecina jej bieg odchodząc łukiem po drugiej stronie kolejki i biegnie tuż opodal wyciągów talerzykowych i wyciągu taśmowego, a następnie kończy się przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Jej długość wynosi około 1200 metrów. Natomiast znacznie trudniejsza trasa czerwona biegnie bezpośrednio wzdłuż kolejki krzesełkowej. Trasa polecana jest dla wprawionych narciarzy, jej długość wynosi około 700 metrów. Posiada certyfikat FIS.

Ośrodek Narciarski Ryterski Raj usytuowany jest w niewielkiej miejscowości Rytro położonej pomiędzy masywami Beskidu Sądeckiego, w odległości około 20 kilometrów od Nowego Sącza, tuż opodal drogi krajowej nr 87. Ryterski Raj jest stosunkowo młodą stacją narciarską, bowiem pierwszych amatorów sportów zimowych przyjęła w 2005 roku, i już od tego czasu stała się znaczącym punktem na turystycznej mapie Polski. Stacja odwiedzana jest bardzo chętnie nie tylko przez rodzimych turystów, ale także i tych zagranicznych, głównie z Białorusi i Ukrainy.

2015.12.15. - Przykładowy obraz z kamery z Rytra w ośrodku Ryterski Raj z górnej stacji

Ryterski Raj górna stacja w Rytrze Ryterski Raj górna stacja w Rytrze zdjęcie nr 2

Początkujący miłośnicy białego szaleństwa na dwóch lub jednej desce mają do dyspozycji dwa wyciągi talerzykowe, natomiast dzieci mają do dyspozycji króciutki wyciąg taśmowy. Dłuższy wyciąg talerzykowy obsługuje około 220-metrową trasę, natomiast krótszy 80 metrową. Tuż opodal Kas zlokalizowany jest wspomniany powyżej wyciąg taśmowy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony ryterskiraj.pl