Kasina Wielka: kamera na stoku Kasina Ski&Bike Park górna stacja

Kasina Ski&Bike Park górna stacja - Kasina Wielka

Zobacz aktualny obraz z kameryKasina Ski&Bike Park górna stacja

Rytro: Ryterski Raj górna stacjaKasina Wielka: Kasina Ski&Bike Park dolna stacja

Kasina Ski&Bike Park górna stacja w Kasinie Wielkiej

Kasina Ski&Bike Park, to stosunkowo niewielki, lecz dość interesujący ośrodek narciarski położony na zachodnich zboczach góry o tej samej nazwie, wznoszącej się na wysokość 1001 m n.p.m. Głównym elementem ośrodka jest kolejka krzesełkowa, widoczna na zdjęciach z kamery, wyposażona w czteroosobowe kanapy, o długości 1100 metrów i przepustowości 2400 osób na godzinę. Wzdłuż kolei biegnie najtrudniejsza z tutejszych tras – czerwona. Jej długość wynosi około 1250 metrów. Trasa jest dość trudna, gdyż jak widać na zdjęciach, jest bardzo wąska, a jej nachylenie (na całej długości ) wynosi 21%. Z górnej stacji kolejki krzesełkowej narciarze mają do wyboru dwie trasy. Wspomnianą powyżej czerwoną oraz nieco łatwiejszą – niebieską, która wiedzie łukiem od kolejki krzesełkowej. Początek trasy niebieskiej jest dość łatwy i przyjemny, lecz niżej stok opada znacząco, i dla wielu początkujących narciarzy może okazać się zbyt trudny. Wszystkie trasy narciarskie położone w obrębie ośrodka narciarskiego są w razie potrzeby sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane.

Ośrodek Narciarski Kasina Ski&Bike Park przygotowany jest doskonale do przyjęcia narciarzy. W obrębie stacji funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także dwa punkt gastronomiczne, serwujące ciepłe posiłki, które zlokalizowane są przy górnej i dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Ponadto istnieje tutaj także szkółka narciarska.

2015.12.15. - Przykładowy obraz z kamery w Kasinie Wielkiej z ośrodka Kasina Ski&Bike Park

Kasina Ski&Bike Park górna stacja w Kasinie Wielkiej

Istotną ciekawostką, która z pewnością sprawi, że Kasina Wielka stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna jest fakt, iż to właśnie tutaj, w tej niewielkiej wsi, na już nieczynnej stacji kolejowej, sam Steven Spielberg nakręcał sceny do słynnego filmu „Lista Schindlera”, natomiast Andrzej Wajda do filmu „Katyń”. Niestety obecnie stacja kolejowa jest w opłakanym stanie, nagminnie niszczona przez wandali, a peron służy jako parking dla gości Stacji Narciarskiej Kasina Ski&Bike Park.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kasinaski.pl