Wierchomla Mała: kamera na stoku Dwie Doliny Szczawnik góra

Dwie Doliny Szczawnik góra - Wierchomla Mała

Dwie Doliny Szczawnik góra

Wierchomla Mała: Dwie Doliny WierchomlaWierchomla Mała: Dwie Doliny górna stacja

Dwie Doliny Szczawnik górna stacja w Wierchomli Małej

Kamera została zamontowana tuż obok górnej stacji kolejki krzesełkowej Szczawnik, o długości 1525 metrów, wyposażonej w czteroosobowe kanapy. Jest to drugi, najdłuższy wyciąg w stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, a także jeden z najdłuższych w Polsce. Trasa wytyczona wzdłuż wspomnianego wyciągu, na mapie stacji, oznaczona jest kolorem niebiesko-czerwonym. Jej długość wynosi około 1750 metrów. W górnej części jest dość łagodna, lecz niżej znacznie opada i może przysporzyć sporo trudności początkującym narciarzom, a przy samym końcu dość mocno się wypłaszcza. Równolegle do kolejki krzesełkowej, lecz tuż opodal jej dolnej stacji, postawiony został 140-metrowy wyciąg, zwany Ryczek, przeznaczony dla najmłodszych narciarzy. Trasy wzdłuż wspomnianych wyciągów w całości są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane. W pobliżu dolnej stacji kolejki krzesełkowej Szczawnik, znajduje się parking, budynek kas, wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego, punkt informacji, a także punkt gastronomiczny.

Tuż za kamerą, mniej więcej na wysokości górnej stacji widocznej kolejki krzesełkowej, znajduje się dolna stacja wyciągu orczykowego (Szczawnik 2), którego długość wynosi nieco ponad 1000 metrów. Wciąga on narciarzy na szczyt Jaworzynki wznoszącej się na wysokość 1001 m n.p.m., do wyciągów prowadzących na drugą stronę doliny.

Nie ulega wątpliwości, że Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla to jedna z najciekawszych stacji narciarskich w Polsce. Rozległe tereny narciarskie, a także liczne trasy zjazdowe, charakteryzujące się zróżnicowanym poziomem trudności sprawiają, że każdy, bez wyjątku, znajdzie tutaj trasę odpowiadającą jego wymaganiom i umiejętnościom. Ogromnym atutem stacji są także fenomenalne widoki roztaczające się z górnych stacji kolejek oraz doskonale zorganizowana infrastruktura turystyczno-narciarska. Amatorzy narciarstwa skitourowego mają do dyspozycji kilka wariantów tras, podczas których przyjdzie im podziwiać kapitalne widoki.

2016.01.29. - Przykładowy obraz z kamery przy górnej stacji kolejki Szczawnik na stoku Dwie Doliny w Wierchomli

Dwie Doliny Szczawnik górna stacja w Wierchomli Małej

W sumie Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla dysponują 7 wyciągami orczykowymi, w tym 2-ma przygotowanymi specjalnie dla dzieci i 2-ma 4-osobowymi kolejkami krzesełkowym. Łącznie przygotowanych zostało ponad 7 kilometrów tras narciarskich, z czego wszystkie są sztucznie naśnieżane i ratrakowane, a znakomita większość również oświetlona.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wierchomla.com.pl