Wierchomla Mała: kamera na stoku Dwie Doliny górna stacja

Dwie Doliny górna stacja - Wierchomla Mała

Zobacz aktualny obraz z kameryDwie Doliny górna stacja

Wierchomla Mała: Dwie Doliny Szczawnik góraWierchomla Mała: Dwie Doliny dolna stacja

Dwie Doliny górna stacja w Wierchomli Małej

Kamera została zamontowana w górnej części głównego stoku w stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, tuż opodal jednej z najdłuższych w Polsce kolei krzesełkowej (1600 metrów), będącej główną osią ośrodka narciarskiego. Opis tras i wyciągów orczykowych położonych równolegle do wyciągu krzesełkowego znajdziecie przy opisie kamery z dolnej stacji. Tutaj skupimy się na trasach i wyciągach położonych pomiędzy jedną, a drugą kolejką krzesełkową.

Ośrodek narciarski Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, jak sama nazwa podpowiada, łączy ze sobą dwie doliny oraz dwie miejscowości. Jest to jedyna w Polsce, jak na razie, stacja narciarska, która połączyła ze sobą systemem wyciągów dwie, stosunkowo odległe od siebie miejscowości – Wierchomlę i Szczawnik, oddalone od siebie o około 30 kilometrów jazdy samochodem.

Z górnej stacji wspomnianej i widocznej na zdjęciach z kamery powyżej kolejki, możemy zjechać do wyciągów i tras położonych w drugiej dolinie. Do pierwszego z wyciągów wiedzie utwardzona, ratrakowana trasa, po której przemieszczając się będziemy zmuszeni do używania kijów, bowiem jest ona dość płaska. Podążając z Wierchomli w kierunku Szczawnika jesteśmy zmuszeni do zjazdu trasą, wzdłuż pierwszego napotkanego wyciągu talerzykowego, obsługującego trasę niebieską, do dolnej stacji kolejnego wyciągu położonego nieco niżej. Kolejny wyciąg talerzykowy wciąga nas na szczyt Jaworzynki, wznoszącej się na wysokość 1001 m n.p.m., skąd bezpiecznie możemy zjechać w dół aż do dolnej stacji drugiego z wyciągów krzesełkowych. Wiedzie tędy trasa o długości prawie trzech kilometrów. Wzdłuż wspomnianego wyciągu talerzykowego, prowadzącego na szczyt Jaworzynki, wiedzie prawie kilometrowa trasa czerwona.

2016.01.27. - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji ośrodka Dwie Doliny w Wierchomli Małej

Dwie Doliny górna stacja w Wierchomli Małej Dwie Doliny górna stacja w Wierchomli Małej zdjęcie nr 2

Na szczycie Jaworzynki, oprócz wspomnianej górnej stacji talerzyka, znajduje się także górna stacja wyciągu orczykowego, którego długość wynosi prawie 1100 metrów, obsługuje on niewiele dłuższą trasę niebieską, w drugiej dolinie, opadającą w kierunku Szczawnika. Na wysokości jego dolnej stacji, tuż obok, znajduje się górna stacja drugiej kolejki krzesełkowej, o długości 1525 metrów, która obsługuje trasę czerwono-niebieską, długą na 1750 metrów. Początkowo trasa ta jest dość łagodna, natomiast niżej znacząco opada. Wszystkie trasy, z wyłączeniem tras pośrednich, są oświetlone, natomiast wszystkie bez wyjątku są sztucznie naśnieżane i ratrakowane.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wierchomla.com.pl