Wierchomla Mała: kamera na stoku Dwie Doliny dolna stacja

Dwie Doliny dolna stacja - Wierchomla Mała

Zobacz aktualny obraz z kameryDwie Doliny dolna stacja

Wierchomla Mała: Dwie Doliny górna stacjaKamianna: Mały Wyciąg

Dwie Doliny dolna stacja w Wierchomli Małej

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej w pobliżu dolnej stacji, jednej z dwóch znajdujących się w kompleksie narciarskim Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, kolejki krzesełkowej Wierchomla I. Jest to jedna z najdłuższych w Polsce kolei krzesełkowych, jej długość wynosi 1600 metrów i pokonuje aż 300 metrów różnicy. Wyposażona została w czteroosobowe kanapy.

Widoczna na zdjęciach z kamery kolejka wwozi narciarzy z samego centrum wsi na grzbiet Długich Młak rozciągający się pomiędzy Runkiem, wznoszącym się na 1080 m n.p.m., a Pustą Wielką sięgającą 1060 m n.p.m. Wierchomla I jest obecnie jednym z najważniejszych elementów stacji narciarskie Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. Bezpośrednio wzdłuż linii kolei wytyczona została czerwona trasa narciarska, o długości 1800 metrów, posiadająca homologację FIS. Jest to trasa dość trudna, mocno nachylona i długa, raczej przeznaczona dla wprawionych narciarzy. Z górnej stacji kolejki krzesełkowej możemy również zjechać do wyciągów prowadzących do sąsiedniej doliny. Więcej możecie przeczytać w opisie kolejnej kamery.

Nieco poniżej górnej stacji kolejki krzesełkowej, znajduje się górna stacja wyciągu orczykowego, o długości 940 metrów. Obsługuje on dość łatwą trasę niebieską (FIS) o tej samej długości. Natomiast po lewej stronie w dolnej części stoku, równolegle do kolejki krzesełkowej, ustawiony został kolejny, krótki wyciąg orczykowy, o długości 470, obsługujący czerwoną, 550-metrową trasę, z homologacją FIS. Tuż obok, na uboczu, na lewo od wspomnianego orczyka, ustawiony został krótki, 100-metrowy, wyciąg dla dzieci, wzdłuż którego biegnie łagodna trasa zielona.

2016.01.27. - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji ośrodka Dwie Doliny w Wierchomli Małej

Dwie Doliny dolna stacja w Wierchomli Małej Dwie Doliny dolna stacja w Wierchomli Małej zdjęcie nr 2

Wszystkie wyżej opisane trasy narciarskie są sztucznie naśnieżane, ratrakowane oraz oczywiście oświetlone. Przy dolnych stacjach opisanych powyżej wyciągów znajdują się punkty gastronomiczne lub restauracje, a przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i parking.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wierchomla.com.pl